Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük 15 Temmuz’u Unutmadı

Karabük 15 Temmuz’u Unutmadı

Karabük 15 Temmuz’u Unutmadı
Bu içerik 1329 kez okundu.
Advert

Hain darbe girişiminin 2. Yılında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Karabük Valiliği tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Karabük Gar’ından başlayan ve kent meydanında sona eren yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşe Karabük Valisi Kemal Çeber, AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş, Cumhur Ünal, Garnizon Komutanı P. Albay Tekin Nemlioğlu, İl Jandarma Komutan V. Albay Önder Şevik, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, özel hareket polisleri, siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş sırasında özel harekat ilgi odağı olurken vatandaşlar özel harekat polislerine büyük ilgi gösterip bol bol fotoğraf çektirdi. Saat 20.00' de başlayan yürüyüşte özel harekât polisleri, jandarma ve vatandaşlar tarafından Türk bayrağı taşınarak, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ile "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları atıldı. Sloganlar vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Yürüyüş sonrasında kent meydanında protokol ve vatandaşlarla akşam namazı kılındı.

Namazın ardından Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş birer konuşma yaptılar.

 Vali Çeber konuşmasında; Türk Milletinin gerektiği zaman dil, din, ırk, siyasi görüş fark etmeksizin birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını 15 temmuz da bir kez daha gördüğünü ifade ederek, "İki yıl önce sizlerin, bizi koruyun namusumuzu, devletimizi, milletimizi koruyun diye kendi kıt kaynaklarınızdan aldığınız sizlere, hepimize ait olan silahlarla sizlere saldırmak isteyen gafillere cumhurbaşkanımızın önderliğinde onun dik ve dirayetli duruşuyla sokaklara, havaalanına davet ediyorum emri ve buyruğu üzerine sokaklara çıkarak, meydanları doldurarak, elinizde hiçbir savunma aracı olmadan silahların karşısında durarak, tankların altına yatarak, gökten bombalar yağdıran uçaklara rağmen alanları terk etmeyerek bu hain darbe girişimini durduran eli öpülesi milletime şükranlarımı tekrar arz ediyorum. Böyle bir milletin evladı olmaktan gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler köprüsündeki törende yaptığı konuşma meydanda kurulan büyük ekrana yansıtılarak izlendi.

Gece yarısı saat 00.15 teki sela öncesine kadar çeşitli müzik, şiir ve ilahi etkinlikleri düzenlendi.

15 temmuz karabük 15 temmuz karabük etkinlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı