Advert
sandalye fabrikası karabük

TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ’NDEN, YANGINZELERE YARDIM ELİ UZANDI

Geçtiğimiz hafta Ovacık İlçemize bağlı Beydini köyünde yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında mağdur olan vatandaşlarımıza; Türk Kızılayı Karabük Şubesi’nin yardım eli gecikmedi.

TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ’NDEN, YANGINZELERE YARDIM ELİ UZANDI
Bu içerik 553 kez okundu.
Advert

Yangın sonrasında evsiz kalan ve maddi manevi olarak çok büyük sıkıntılar yaşayan ailelere 5 adet yaşam konteyneri teslim eden Kızılay Karabük Şubesi yetkilileri ailelerin mağduriyetlerini gidermek için çalışmalarını sürdürüyor. 
Yangın sonucunda zarar gören ailelerin mağduriyetlerini gidermek için Düzce Türk Kızılayı Batı Karadeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden 5 adet yaşam konteyneri alarak Beydini köyünde mağdur olan vatandaşlara ulaştırıldığını ifade eden Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun, “ Türk Kızılayı Karabük Şubesi olarak İlimizde yardıma muhtaç olan herkese elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ovacık İlçemize bağlı Beydini köyünde geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yangında mağdur olan 5 ailemize o günde ilk ulaşanlardandık. Bugünde kendilerine İl Özel İdaremizin iş makinesi tırları ile yaşam konteynerlerini teslim ederek biraz olsun mağduriyetlerini gidermeye çalıştık” diye konuştu. 
Türk Kızılayı Genel Merkez yetkililerine ve Düzce’de bulunan Batı Karadeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi yetkililerine de yardımları için teşekkür eden Başkan Uzun, son olarak ailelere tekrar geçmiş olsun dileklerinde bulunarak özverili çalışmalarından dolayı Türk Kızılayı Karabük Şubesi çalışanlarına ve gönüllerine de teşekkür etti. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı