Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük TSO Başkanı Mescier Ekonomik Gelişmelerle İlgili Açıklama Yaptı

Mehmet Mescier, devletin uygulamış olduğu döviz politikasına herkesin destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Karabük TSO Başkanı Mescier Ekonomik Gelişmelerle İlgili Açıklama Yaptı
Bu içerik 1352 kez okundu.
Advert

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, son dönemlerde ekonomi de yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ülke ekonomisinin kolay kolay sırtının yere gelmeyeceğinin altını çizen Mescier,"Türkiye Ekonomisi sağlam temellere dayanıyor. Ülkemiz bu zorlu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Küresel ve yerel gelişmelere bağlı olarak son dönemlerde artan döviz kuru fiyatları Türkiye ekonomisini hedef alıyor. Ekonomimiz güçlü şekilde ilerlemeye devam edecektir. Bunun için ülke olarak  rekabet gücü yüksek,AR-Ge ve inovasyon çalışmalarına ağırlık veren, katma değeri yüksek ürünler ile yeni pazarlara girerek ihracat kapasitemizi artırmayı hedeflemeliyiz.” dedi.

“DÖVİZ ALMAYIN. DÖVİZ BOZDURUN.”

Ülkenin içinde bulunduğu kritik durumdan güçlü bir şekilde çıkabilmek için devletin uyguladığı döviz politikasına herkesin destek vermesi gerektiğini vurgulayan Mescier: “Bunun için döviz borcu olmayanların döviz alarak rant elde etmeye çalışmaması gerekir. Bu durum ülke ekonomisi üzerine olumsuz etki etmektedir. Devletimizin uygulamış olduğu döviz politikasına herkesin destek vermesi gerekmekte ve yastık altında duran dovizlerin TL’ye çevrilmesi ile dövizin düşmesinde çok etkili olacağını göreceğiz. Yaşanan gelişmeleri takip etmeli, tedbirlerimizi almalıyız hiçbir olumsuz siyasi gelişme motivasyonumuzu bozmamalıdır.El ele vererek, çok çalışmaktan ve üretmekten taviz vermeden ülkemizin kalkınması için var gücümüzle çalışarak tüm ekonomik saldırılara karşı devletimizin yanındayız.” ifadelerini kullandı.

 

 

ktso açıklama mehmet mescier açıklama karabük iş dünyası dolar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı