Advert
sandalye fabrikası karabük

Vergili’den Bayram Mesajı

Yaklaşan Kurban Bayramı için tebrik mesajı yayınlayan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili byram için alınan tedbirleri de açıkladı.

Vergili’den Bayram Mesajı
Bu içerik 374 kez okundu.
Advert

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm İslam aleminin ve Karabüklü hemşerilerinin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Kurban Bayramı’nın içinde bulunduğumuz dönem için önemine değinen Vergili, “Kurban Bayramı'nın ülkemiz ve milletimiz için önemini anlamanın yanı sıra dünya çapında savaş, açlık, yoksulluk ve zulüm altında olan insanların sıkıntılarını paylaşmak, onları da hatırlamak büyük önem arz etmektedir. Bu vesileyle, Kurban Bayramı’nın Yüce Türk Milletimize, tüm İslam âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim." diyerek dua ve temennide bulundu.

KURBAN BAYRAMI İÇİN ALINAN TEDBİRLER

Sorunsuz ve rahat bir bayram geçirebilmek adına tüm tedbirlerin alındığını dile getiren Vergili: “Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı öncesi Karabük Belediyesi olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri ve kurbanlarını sağlıklı bir şekilde alarak kesebilmeleri için gerekli önlemlerin tümünü almış bulunmaktayız.

Mübarek Kurban Bayramı için kurbanlık satışları Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısında bulunan mezbaha alanında kurulan Hayvan Pazarında yapılacak olup, bir başka alanlarda satış yapılması kesinlikle yasaktır. Kurban Satış yerine eski Balık Pazarı mevkiinden 09.00 – 17.00 saatleri arası ücretsiz servis araçları kaldırılacaktır.”  dedi.

KABİR ZİYARETLERİ İÇİN

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili kabir ziyaretleri için ise şunları söyledi: “Bayramı dolayısıyla Arife günü vatandaşlarımızın kabir ziyaretlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için, 5000 Evler, Öğlebeli ve Karabük Köyü mezarlıklarımıza 10.00 ile 17.00 saatleri arası ücretsiz ring seferi düzenlenecektir. Ring seferi eski Balık Pazarı mevkiinden yapılacaktır. Ayrıca Arife günü 5000 Evler Mezarlığında saat 13.30, Öğlebeli Mezarlığında 15.00 ve Karabük Mahallesi Mezarlığında saat 16.30’da Kur’an-ı Kerim Hatmi Şerifi okunacaktır.”

BAYRAMDA ULAŞIM VE ALIŞVERİŞ

Bayramda ulaşım ve alışverişle ilgili ise Vergili: Vatandaşlarımız 1 ve 2. Bayram günü özel halk otobüslerinden yüzde elli indirimli yaralanabileceklerdir.

Ayrıca bayram alışverişlerinizi rahat bir şekilde yapabilmeniz için, Cuma Pazarında köylü pazarı olarak kullanılan alanı seyyar satıcılarımıza tahsis etmiş bulunmaktayız.” açıklamasını yaptı.

BELEDİYE ET KOMBİNASI’NDA ÜCRETSİZ KESİM

Vergili: “Kurban Bayramı’nın birinci günü, isteyen vatandaşlarımızın kurbanlarını Belediyemizin Et Kombinası’nda ücretsiz olarak kestirebilecekler.” dedi.

HİZMETTE BAYRAM TATİLİ YOK

Olası arızalarla ilgili ekiplerin bayramda da görevlerinin başında olacağını ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili: “Gerek bayram öncesi, gerekse bayram süresince zabıta ekiplerimiz gerekli denetimleri yapacaktır. İstek ve şikayetlerinizi şikâyetlerinizi 444 21 78 numaralı telefonu arayarak veya http://halklailiskiler.karabuk.bel.tr web sitesi üzerinden Karabük Belediyesi Çağrı Merkezine iletebilirsiniz.

Ayrıca, cenaze hizmetlerimizin yanı sıra, itfaiye ve su arızası onarım hizmetlerimiz de bayram süresince aralıksız olarak devam edecektir. Vatandaşlarımız su arızası şikâyetlerini 185 Alo Su Arıza hattını arayarak bildirebilirler.” açıklamasını yaptı.

 

 

 

 

 

 

karabük belediyesi bayram tedbirleri rafet vergili bayram mesajı karabük belediyesi kurban bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı