Advert
sandalye fabrikası karabük

Çocukların becerileri artıyor…

Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) açtığı kurslarla çocukların gelişimine katkıda bulunuyor.

Çocukların becerileri artıyor…
Bu içerik 309 kez okundu.

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açtığı kurs eğitimlerinde çocukları ve gençleri geleceğe hazırlıyor.

Safranbolu’da SAKEM 8 ayrı şubesiyle yetişkinlerin ve çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlayan kurs eğitimlerine devam ediyor. Yaz döneminde çocuklara yönelik onlarca kurs eğitimi veren SAKEM gelecek nesillerin birçok alanda gelişmesini sağlıyor. Vatandaşın rahatlıkla ulaşabilmesini sağlamak amacıyla Mahalle aralarına konumlandırılmış şubeleriyle ücretsiz kurs eğitimlerini sürdürüyor.

Tarihi Çarşı şubesinde eğitmen Osman Taşçı ve Müslüm Ayvaz tarafından çocuklara Satranç ve Hızlı ve Etkili Konuşma dersleri veriliyor. Çocukların hem zihinsel gelişimlerini hem de kendilerini doğru ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla kurs eğitimleri veriliyor.

Bugünün küçükleri yarının büyükleri olacak olan nesillerin örgün eğitimi destekleyen yaygın eğitimlerin önemine değinen Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Ürkmezer şu sözlerle devam etti: “Gençlerimizi ve çocuklarımızı hayatın her alanında var etmeyi amaçladığımız projelerimizin yanı sıra SAKEM’de verilen kurslarla becerilerini arttırmayı amaçlıyoruz. Satranç çocuklarımızın zeka gelişiminde önemli katkı sağlayan bir oyun türü olduğu bilinmekte bunun yanı sıra kendilerini doğru ifade edebilmeleri için akışkan bir Türkçe kullanıyor olmaları da gerekmekte ‘’dedi.

Ürkmezer ‘’İyi bir gelecek için her konuda donanımlı bireyler yetiştirmeyi sağlamak üzere, Devletimizin bize verdiği imkanlar ölçüsünde projelerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.

 

sakem çocuklar sakem çocuk gelişim safranbolu sakem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı