Advert
sandalye fabrikası karabük

İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven: İŞKUR çalışmalarımızı…

İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Karabük Orman İşletme Müdürlüğünde görev yapan katılımcıları ziyaret etti.

İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven: İŞKUR çalışmalarımızı…
Bu içerik 591 kez okundu.
Advert

Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven ile Orman İşletme Müdürü Vekili Nafiz Akel , İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Karabük Orman İşletme Müdürlüğünde görev yapan katılımcıları ziyaret etti.

Konu ile açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, her yıl İl Müdürlüğü'ne tahsis edilen ödenekler çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarımızla kamusal alt yapı, çevre temizliği, ağaçlandırma, bakım ve onarım hizmetleri vb alanlarında programlar düzenlediklerini, programların en fazla 9 ay süreli olduğu ve katılımcıların asgari ücret üzerinden maaş, sigorta ve vergi ödemelerinin İŞKUR tarafından yapıldığını belirterek,  bu programlarda amaçlarının katılımcıları işgücü piyasası içerisinde tutmak ve iş edimi alışkanlıklarını kazandırarak, kişilerin kolay iş bulmalarına yardımcı olmayı amaçladıklarını söyledi.

İl Müdürü Güven, bugün Karabük Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 25 katılımcıyı ziyaret ederek, kendileri ile sohbet etme imkanı bulduklarını, program katılımcılarına, görev tanımları dahilinde yürüttükleri iş ve işlemler, çalışma hayatı,  iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgilendirmelerde bulunduklarını belirtti. İl Müdürü Güven ayrıca, 2018 yılında farklı kurum ve kuruluşlarda yaklaşık 1000 kişinin bu programlardan yararlandırıldığını belirterek, İŞKUR’un kamu ve özel sektör işyerlerine yönelik istihdamı artırıcı programlarının önümüzdeki süreçte de devam edeceğini söyledi.

Orman İşletme Müdür Vekili Nafiz Akel İŞKUR programları kapsamında çalışanlarla birlikte yapılan işler ve örnek uygulamalar hakkında bilgi vererek, istihdama yönelik her programın içerisinde olmak istediklerini de belirterek, ziyaretinden dolayı İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven’e teşekkür etti.

Katılımcıların soru ve önerileri alınarak programa son verildi.

karabük işkur karabük coşkun güven
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı