Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Ticaret İl Müdürlüğü Nereye Ne Kadar Ceza Uyguladı?

Ticaret Bakanlığı, son dönemde haksız fiyat artışları yapanlara 81 ilde eş zamanlı denetim yaparak cezalar kesmişti.

Karabük Ticaret İl Müdürlüğü Nereye Ne Kadar Ceza Uyguladı?
Bu içerik 3309 kez okundu.
Advert

Son dönemde dövizin artışından etkilenmeyen ancak etkileniyormuş gibi zam yapan firmaların yanı sıra bazı şirketler ise fiyatlarını gramaj oyunuyla artırmaya başladı. Marketlerde hem raf fiyatları hem de ürün üzerindeki gramajlar değişti. Gramajını düşürdüğü üründe fiyatı sabit tutan markalar bir algı oyununa imza atmıştı. Bu durum hem vatandaşların dikkatini çekmiş ve Ticaret Bakanlığı harekete geçmişti.

81 ilde eş zamanlı denetimler yapılmış, yapılan denetimler neticesinde mevzuata aykırı bulunan işletme ve firmalarla ilgili gerekli idari işlemler başlatıldığı basına yansımıştı.

PEKİ KARABÜK’TE HANGİ YERLER DENETLENDİ? NE KADAR CEZA YAZILDI

Türkiye genelinde bir denetim yapıldığı biliniyor ama Karabük’te denetim yapılıp yapılmadığı, yapıldı ise hangi yerlerin denetlendiği ve ne kadar ceza yazıldığı bilinmiyor!

Kamuoyunun aydınlatılması, kafasındaki soru işaretlerinin kaybolması açısından Karabük Ticaret İl Müdürlüğü’nün bunları açıklaması gerekmektedir.

81 ilde denetim yapıldığı Ticaret Bakanlığı'nca açıklandı ise Karabük’te de yapılmış demektir. Peki hangi yerler denetlendi? Ne kadar ceza yazıldı? En çok hangi ürünlerde bu örtülü zam durumuna rastlandı? Karabük Ticaret İl Müdürlüğü’nden bu ve bunun gibi soruların kamuoyunun bilgilendirilmesi açısından cevapları bekleniyor.

karabük ticaret il müdürlüğü sahte zam denetim örtülü zam karabük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
tulay onur     2018-09-04 marketler bakkal degil toptancıları denetlesınler 4500 tl aldıgımız bır kolı su 9000 tl olmus sular ıthal gelıyor sanırım turkıye ye dolarla ondan yuzde yuz artmıs .bımde 3450 tl aldıgımız salca 6750 tl olmus domates de ıthal dısardan dolar la gelıyor yaa bunları dolar arttı dıye zam ıcın fırsat yaratıp zaman yapanları bulsunlar cezalandırsınlar hatta ve hattaa vatana ıhanet vatan haını olarakda yargılansınlar....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı