Advert
sandalye fabrikası karabük

Çeber:"120 Bin Nüfusa 55 Bin Civarında Öğrenci"

Karabük Valisi Kemal Çeber üniversite sınavının ardından yapılan tercihler sonucunda Karabük Üniversitesi’ni kazanıp kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerle bir araya geldi.

Çeber:
Bu içerik 945 kez okundu.

Karabük Üniversitesi'nin Öğrenci İşleri Merkezi'nde kurulan kayıt masalarında başvurularını yapan öğrencilerle görüşen Vali Çeber  üniversiteyi kazanıp kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerin Karabük hakkındaki ilk düşüncelerini alarak, kazandıkları bölümün hayırlı olmasını diledi. Karabük İl Emniyet Müdürlüğü ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü tarafından kurulan standları gezen Vali Çeber, veliler ile de bir araya gelerek sohbet etti.

Vali Çeber, Karabük Üniversitesi'nin tercih edilmede bölümlerin doluluk oranının yüzde 85-86 olduğunu belirterek, "Daha sonra ek kontenjanlar olacak. Bununla biz yüzde doksanı aşacağımıza değerlendiriyoruz. Ülkemizdeki genel seyre bakıldığı zaman yüzde doksan harika bir oran, çok iyi bir oran. Merkez nüfusu 120 bin olan bir ilde 55 bin civarında üniversite öğrencimiz olacak. Yurt dışından gelen konuk öğrencilerimiz olacak o konuda önemsediğim bir konu. Bir de sizde takip ediyorsunuz yaklaşık yarım saattir velilerle, öğrencilerimizle sohbet ediyoruz. Hem burada bizim onlara sunduğumuz imkanlardan, Emniyetimizin standından, Kredi Yurtlar Kurumumuzun standından, Rektörlük standartlarından ve aldıkları bilgilerden, sunulan hizmetlerden son derece memnun. Demek ki güzel şeyler yapıyoruz" dedi.

vali çeber öğrenci ziyaret vali çeber üni ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ESKİPAZAR ANLIK SEÇİM SONUÇLARINI ÖĞREN
ESKİPAZAR ANLIK SEÇİM SONUÇLARINI ÖĞREN
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!