Advert
sandalye fabrikası karabük

Erdoğan Seçimler Öncesi Vekilleri Uyarmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti'den milletvekili olarak seçileceklerden taahhütname alarak, haftanın üç günü dışında seçim bölgelerinde olmalarını istediklerini açıklamıştı.

Erdoğan Seçimler Öncesi Vekilleri Uyarmıştı
Bu içerik 4285 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimlerinde açıkladığı ve milletvekili olarak seçilecek AK Partili Milletvekili Adaylarından taahhüt aldığı her milletvekillinin seçim bölgelerinde ofis açması zorunluluğu konusunda ciddiyetini belirtmişti.

Millet ile vekilin bağını güçlendirmek ve seçmenlerin en küçük işlerini bile çözdürmek için Ankara’nın yolunu tutmalarının önüne geçmek için planlanan uygulamanın şu an ne durumda olduğunu bilinmemekte.

VATANDAŞIN VEKİLE DAHA KOLAY ULAŞMASI İÇİN

Mevcut durumda milletvekillerinin 2 danışmanı bulunuyor. Bu danışmanlardan birinin milletvekilinin açacağı bu ofiste görev alacağı, milletvekili ofiste olmadığı zaman vatandaşla danışmanının görüşeceği, açılacak ofislerde sekreterya görevini yürütecek bir çalışanın olmasının yanı sıra gelecek vatandaşların ağırlanması için toplantı odası, çay-kahve servisinde bulunulacak mutfak gibi bölümlerin de yer alacağı belirtilmişti.

Bu ofisler sayesinde vatandaşın, herhangi bir talebi varsa, bu ofislere giderek milletvekilleri veya danışmanına doğrudan aktarabileceği ve böylece milletvekilleriyle görüşebilmek için Ankara'ya gitmesi veya milletvekilinin katılacağı etkinlikleri takip etmek zorunda kalmaması amaçlanmıştı.

GİDERLERİ PARTİ YA DA MECLİS TARAFINDAN KARŞILANABİLİR

TBMM, daha önce başka ülkelerde parlamenterlere sunulan hizmetlerle ilgili bir araştırma yapmış, birçok ülkede milletvekillerinin seçim bölgelerinde çalışma ofislerinin bulunduğunu tespit etmişti.

Vekillerin seçim bölgelerinde açacakları ofislerin giderlerinin kendileri, parti veya Meclis tarafından karşılanabileceği belirtilmişti.

PEKİ KARABÜKLÜ VEKİLLER OFİS AÇTI MI VE KAÇ GÜN BURADA?

Milletvekillerinden seçim bölgelerinde daha çok çalışmalarını isteyen Erdoğan, “Seçim bölgelerinizi ihmal etmeyin. 3 gün Ankara’daysanız 4 gün illerinizde sahada olun.” demişti. Karabük’ün Milletvekilleri Karabük’e ofis açtılar mı? Eğer açılmışsa bu ofisler nerede bulunuyor? Vekiller haftanın kaç gününü Karabük’te geçiriyor? Karabük'te vatandaşların dilinden anlayabilecek danışmanları kimler?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘milletle daha fazla iç içe olmak’ politikası ve vatandaşların vekillere daha kolay ulaşması için bu uygulamanın şu an Karabük’te ne durumda olduğu merak konusu. 

 

 

 

karabüklü vekiller erdoğan uyarmıştı karabük milletvekilleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
karabüklü     2018-09-07 NE OFİS AÇTILAR NE DE BİR ŞEY. TELEFONLARA DA BAKMIYORLAR,SEDAT NAMAL GİBİ ZENGİNSENİZ DÜĞÜNÜNÜZE GELİYORLAR, KLASİK MİLLETVEKİLİ HAREKETLERİ, YA VEKİL SEÇİLENE BİR ŞEYLER OLUYOR YA DA PARTİ İÇİNDE ÖYLE BİR KESİM VAR Kİ VEKİLLERİN HALKLA ALAKASINI KESİYORLAR.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı