Advert
sandalye fabrikası karabük

Fiyat Etiketlerinde Değişiklik

Ticaret Bakanlığı'nın Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde yaptığı değişikliğe göre yerli üretim ayrıştırılacak ve fiyatın uygulanma tarihi yazacak.

Fiyat Etiketlerinde Değişiklik
Bu içerik 1661 kez okundu.
Advert

Son zamanlarda yaşanan örtülü zamlardan sonra tüketicilerin hangi ürünün yerli olduğunu daha kolay ayırt etmesi için yerli ürünlerin etikette belirtilmesi kamuoyu tarafından bekleniyordu.

Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin yerli ürünler hakkında bilgi sahibi olması, yerli ürünlerin tüketiminin özendirilmesi, teşvik edilmesi ve söz konusu ürünlerle ilgili farkındalık oluşturulması amacı ile Türkiye’de üretilen mallar için etiketlerin üzerine yerli olduğunu belirtir nitelikte ayırt edici işaret konulması zorunluluğu getirilerek, ekonomik istikrara katkı sağlanmasının amaçlandığını açıkladı.

Fiyat etiketi yönetmeliğinde yapılan değişiklikle yerli üretim ayrıştırılacak. Ayrıca, malın satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başladığı tarih de etiketin üzerinde yer alacak.

Ticaret Bakanlığı'nın bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan kararıyla Fiyat Etiketi Yönetmeliği'ne, üretim yeri Türkiye olan mallar için bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işarete yer verilmesi şartı eklendi.

Malın satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başlandığı tarih de etikette bulunacak.

Yönetmelik yayım tarihinden on beş gün sonra yürürlüğe girecek.

 

fiyat etiketleri haber yerli ürün etiket karabük haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı