Advert
sandalye fabrikası karabük

Yenice Belediyesi'nin Milyonluk Projesi Start Aldı

Yenice Belediyesi'nin 1 milyon 300 bin TL bedelli projesinin startı verildi.

Yenice Belediyesi'nin Milyonluk Projesi Start Aldı
Bu içerik 1157 kez okundu.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve çalışma arkadaşlarının en büyük projelerinden birisi olan Yenice Belediyesi Ihlamur Teras ( Seyir Terası) Restaurant ve Bungalov Evler Projesi, kısa adı BAKKA olan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa yürütülecek 1 milyon 300 bin lira bedelli yatırımın startı verildi.

Yenice Belediyesi, bir önceki yıl içinde BAKKA’nın hibe desteğinden faydalanmış ve 14 adet bungalov ev, konferans salonunun iç dizaynının teşrifatı, yangın sistemi, güvenlik ağı, elektrik altyapısı, ses sistemi, internet ve TV sistemini başarı ile bitirerek hizmete sunmuştu. Belediye, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının 2018 yılı proje teklif çağrısına yeni bir proje sunmuş ve 1 milyon bedelli hibe projesi, örnek proje olarak kabul görmüştü. Bir önceki yıl yürütülen ve başarı ile bitirilen proje, çalışmaları kontrol ve takip eden BAKKA yetkililerinden takdir ve övgüler almıştı.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı , “Toplam 1 milyon 300 bin lira bedelli projeye BAKKA 1 milyon lira hibe verirken belediye de 300 bin lira projeye ek finansman desteği sağlayacak. Yeni sunulan ve kabul gören, 31 Aralık 2019 ‘da tamamlanması gereken ve içinde 2 cep müze olmak üzere 7 bungalov ev, hediyelik eşya satış dükkanı, organik ürün pazarı tezgahları, kamelya ve oturma bankları, çevre düzenlemesi ve tanıtım materyalleri ile projede eksiklik görülen bölümler olan projenin imzalarının atılmasının ardından startı da verildi. Proje süresinde tamamlanacak. Yenice Belediyesi ve BAKKA işbirliği ile yürütülecek proje, Ihlamur Terasın tamamen tamamlanmasına vesile olacak.” dedi.

yenice haberleri yenice bakka karabük haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yorumcu     2018-10-02 Neden yorumu yayınlamıyorsun. Yenice Belediyesi Projede hangi üniversite ile çalıştı onu yazın. Projenin 1.etabında hangi üniversite vardı şimdi hangisi var.
Yorumcu     2018-10-01 Belediye Projeyi neden Karabük Üniversitesine değilde başka bir ünivesiteye yaptırdı. Neden bu konuda tüm görüşlere kapalılar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı