Advert
sandalye fabrikası karabük

Kampüse Karabük'ün Halk Otobüsleri ve Dolmuşları Giremeyecek

Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemal Topçu, Karabük Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kampüs içine otobüs ve servis girişlerinin yasaklanması ile ilgili açıklama yaptı.

Kampüse Karabük'ün Halk Otobüsleri ve Dolmuşları Giremeyecek
Bu içerik 4250 kez okundu.
Advert

Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemal Topçu, Karabük Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kampüs içine otobüs ve servis girişlerinin yasaklanması ile ilgili açıklama yaptı. 

Cemal Topçu yaptığı açıklamada, “Şehrimizde yer alan Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizin konaklamış olduğu Devlet Yurtlarından Üniversitemize ulaşımlarının sağlanması için İl Trafik Komisyonumuzun Kararı ile Karabük Belediyesinin belirlediği şartlar ve güzergahlar üzerinden ihale edilen ve yüksek maliyetler ödeyerek İşletmeciliğinin yüklenildiği halk otobüsü hatlarımızın ve yine Üniversitemiz öğrencilerinin talepleri doğrultusunda işletmecilerimizin borç yükü altına girerek yenilenen bölge minibüslerinin Üniversite Rektörlüğünün fevri kararı ile Kampüs içi girişleri 15 Ekim 2018 günü yasaklanmış ve bölgede hizmet veren toplu ulaşım hizmeti veren işletmecilerimizin mağduriyet yaşamalarına sebep olmuşlardır” dedi.

Kredi ve Yurtlar Kurumlarında ve mahallelerde ikamet eden öğrencilerin üniversite içi ulaşımlarının aksatılmadan yürütüldüğü ve herhangi bir sorunun yaşanmadığı bir anda, kampüs içi kapı arası ücretsiz hizmetin bile sağlandığı bir ortamda rektörlüğün kendi içerisinde ve ağır şartlarda ihale açarak kampüs içi ulaşımı şehir dışından bir firmaya vermesi, özel yurtların servis araçlarının kampüs içi giriş çıkışlarına izin verilmesi, yüksek maliyetlerle işletmeciliği alınan hatlar üzerinde olumsuz koşulların oluşmasına sebep olduğu belirtildi.

Ayrıca meydana gelen bu durum karşısında Karabük Valiliği ,Karabük Belediyesi ve Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’ne yapılan müracaatların doğrultusunda olumsuz bir netice alınması halinde yine anılan kurum ve müdürlüklerle istişarelerde bulunularak belirli sürede hizmet akdi için ciddi rakamlar ödeyen İşletmecilerin ihale şartlarına uymayan ve etik olmayan bu uygulama ile mağdur olmalarının ortadan kaldırılması için yasal İşlem ve sürecin başlatılacağı ifade edildi.

karabük üni haber kbü haber karabük haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa     2018-10-17 yüklü borçlar ve maliyetlerle denilen işletmecilik konusu aynen devam ediyor, sadece kampüs içine girmiyor dolmuş ve otobüs, kampus icinde özellikle otobüsçüler trafik kurallarını hiçe sayarak araç kullanıyorlardı bu da ayrı bi konu.
Ali     2018-10-16 En güzeli kampüste minübüsler ne arıyor. En iyisi olmuş aferin rektöre
ali     2018-10-16 ring araçları kaldırılsın ring olacaksa takviye yapılan
Yorumcu     2018-10-15 1-Öğrenciler Dolmuşlar eski demedi. Tıış tıkış balık istifi gidiyoruz dediler. 2-Dolmuş saatleri belirsizdi öğrenciler bunu eleştirdi 3-Hangi aklıevvel dediyse aklından şüphe duyulur çünkü dolmuş yeni olunca ayakta gitmiyormu veya dolsun öyle kalkarız son mu buldu. 4-Özel Yurtların servis araçları girebilir buna niye kafayı takmış. 5-Kendilerinin yaşadığı mağduriyeti ben anlamadım. Otobüsler dolmuşlar yine seferlerine devam edecek bu sadece kampus içi ulaşım. Aynısı Sakarya'da da var.
Öğrenci     2018-10-15 Öğrencileri kampüs içinde ve dışında mağdur et, kampüs içinde trafik kurallarına riayet etme sonra da mağdur edebiyatı yap.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı