Advert
sandalye fabrikası karabük

Mahkemeden Karabükspor’un eski yöneticilerine para cezası

Karabükspor'un Feridun Tankut ile birlikte 6 eski yöneticisine mahkeme tarafından, ‘karşılıksız çek’ suçlamasıyla toplam 3 milyon 106 bin 350 lira para cezasına çarptırıldı.

Mahkemeden Karabükspor’un eski yöneticilerine para cezası
Bu içerik 2475 kez okundu.
Advert

Karabükspor'da iddia edilen yolsuzluklar ile ilgili mahkeme ve idari süreç devam ederken iddia edilen yolsuzluklar ile ilgili olmayan bir başka dava sonuçlandı.

Kardemir Karabükspor'un 6 eski yöneticisi mahkeme tarafından, ‘karşılıksız çek’ suçlamasıyla her birine 517 bin 725'şer lira olmak üzere toplam 3 milyon 106 bin 350 lira para cezasına çarptırıldı.

Karabük İcra Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında Karabükspor'un aralarında eski kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut'un da bulunduğu 6 kişiye verilen 400 günlük hapis cezası paraya çevrilerek ayrı ayrı 8'er bin TL adli para cezası da uygulandı. Mahkeme ayrıca davaya konu olan 30 Kasım 2017 tarihli 110 bin 625 avroluk çekin o dönemki karşılığı olan 517 bin 725 liralık çekin karşılıksız kalması nedeniyle, üzerlerine atılı "çekle ilgili karşılıksızdır işlemi yapılmasına neden olmak" suçunu işledikleri gerekçesiyle sanıkların her birini 517 bin 725 TL olmak üzere toplam 3 milyon 106 bin 350 lira adli para cezasına çarptırdı.

"HAKAN AYVAZ İŞİN NERESİNDE?"

Edinilen bilgilere göre, Ziya Ünsal'ın başkanlığından önceki dönemde takımın kaliteli futbolcularından olan Ceyhun Gülselam'ın alacağına karşılık olarak, yönetim kurulu kararı ile, o dönemdeki iki yöneticinin imzası ile futbolcuya 110.000 Euro tutarında çek verildi. Ancak çek'in vadesinden önce yönetimin istifası nedeniyle, Ziya Ünsal başkanlığında yeni bir yönetim oluştu. İddialara göre Ünsal başkanlığındaki yönetim 14 milyon TL civarı para harcaması yaparken günü gelen bu çeki ödemedi. Ödenmeyen çeklerle ilgili olarak prosedür gereği futbolcular kulüplerden icra yoluyla alacak tahsiline giderken bu çek ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Yine iddialara göre Kulübün eski Ceo su Hakan Ayvaz'ın yakın arkadaşı olduğu iddia edilen ve bir büyük kulübünde Avukatlığını yapan İstanbul'dan bir avukat tarafından karşılıksız çekten Ceza Davası açılması yoluna gidildi. Ayvaz'ın bu ceza davasının açılmasında söz konusu yöneticilerin kendisi hakkında yaptığı eleştiriler olduğu iddiaları da gerekçe olarak konuşuluyor. Eski Ceo Hakan Ayvaz'dan bu konuda bir açıklama henüz gelmedi. Herhangi bir açıklama yaptığı taktirde haberlerimizde yer vereceğiz.

Diğer yandan Ceza ya konu davanın Karabükspor'da iddia edilen ve uzun süredir konuşulan yolsuzluklar ile ilgili olmadığı belirtiliyor.

“TÜRK SPOR CAMİASINI DA YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR”

Kulüp Başkanı Mehmet Yüksel, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, görülen bu davaların sonuçlarının sadece Kardemir Karabükspor’u değil, Türk futbolunu da yakından ilgilendirdiğini söyledi.

İşçinin alın teri ile yönetilen ve Türk spor kamuoyunun tüm kesimleri tarafından sempati duyulan bir takımın böyle hadiselerle anılmasının üzücü olduğunu belirten Yüksel, “Süreç bizden önce başlamış olan bir süreç ama biz sürecin takipçisiyiz. Çünkü bu davalardan çıkacak sonuç sadece Kardemir Karabükspor’u değil birçok takım bu durumda olduğu için Türk spor camiasını da yakından ilgilendirmektedir. Biz yüce Türk adaletine güveniyoruz. Karabükspor’un içinde bulunduğu zor günlerden kurtulup eski günlerine geri dönmesi için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

karabükspor haber karabükspor ceza karabük haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı