Advert
sandalye fabrikası karabük

Olası Bir Facia Önlendi

Safranbolu' da Tehlike Arz Eden İki Yapının Yıkımı Tamamlandı

Olası Bir Facia Önlendi
Bu içerik 1669 kez okundu.
Advert

Safranbolu' da Tehlike Arz Eden İki Yapının Yıkımı Tamamlandı.

Safranbolu' nun Hacıhalil ve Hüseyin Çelebi Mahallelerinde, mahalle sakinleri tarafından tespit edilen yıkılmak üzere olan binalar, Belediyeye başvurmaları sonucunda alınan encümen kararı neticesinde yıkımları gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, “Bölge halkının talepleri üzerine Hacıhalil Mahallesi 325 ada 2 parsel ve Hüseyin Çelebi Mahallesi 294 ada 1 parselde tehlike arz eden iki adet binanın ihale edilerek yıkım işinin tamamlandığını” söyledi.

YIKILAN BİNALAR TARİHİ ESER DEĞİL

Yıkılmaya yüz tutan ve tehlike arz eden iki binanın Safranbolu Belediyesi Fen İşleri ve İmar Müdürlüğü tarafından incelenerek Koruma Kuruluna sunulduğunu kaydeden Ürkmezer; “ Bu çerçevede yapılan tetkikler sonucunda her iki binada tarihi eser niteliği taşımadığı anlaşılmıştır. Ekiplerimiz gerekli çalışmayı yaptıktan sonra Belediye Encümeni olarak aldığımız karar doğrultusunda ihaleye çıktık ve geçtiğimiz günlerde yıkım işi tamamlandı” dedi.

Vatandaşların duyarlılığına değinen ve teşekkür eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “ Bu şekilde olası bir tehlikeli duruma da engel olunduğunu, vatandaş odaklı belediyecilik anlayışı ile yine Safranbolulu hemşerilerimizle istişare içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye noktaladı.

karabük safranbolu karabük haber safranbolu haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı