Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu’da Tuz Varilleri Yerleştirildi

Safranbolu’da belediye tarafından Tarihi Çarşı bölgesi başta olmak üzere, kaldırımlara olası buzlanmaya karşı vatandaşların yaralanmasını önlemek amacıyla "tuz varilleri" yerleştirildi.

Safranbolu’da Tuz Varilleri Yerleştirildi
Bu içerik 462 kez okundu.
Advert

Safranbolu’da belediye tarafından Tarihi Çarşı bölgesi başta olmak üzere kaldırımlara, olası buzlanmaya karşı vatandaşların yaralanmasını önlemek amacıyla "tuz varilleri" yerleştirildi.

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ziyarette ettiği konak, cami, çeşme, hamam, han gibi kültür varlıklarının yoğun olduğu Tarihi Çarşı'nın çeşitli noktalarına tuz varilleri konuldu, vatandaşlar varilleri olası buzlanmaya karşı rahatlıkla kullanabilecek.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, ana arterler, ara yollar ve köy yollarında karla mücadele konusunda geçtiğimiz günlerde toplantı yaptıklarını belirtirken; "Bu çalışmalar İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda yapılıyor. Genelde doğrultusunda belediye olarak uygulama başlattık. Halkın yoğun olarak kullandığı Sadri Artunç, Kaya Erdem ve Metin Sözen Caddesi boyunca, Aslanlar, Tarihi Çarşı bölgesinde vatandaşlarımızın, özellikle öğrencilerimizin yoğun olarak kullandıkları bölgelere tuz varilleri koyduk. Burada amacımız: Belediye olarak başta ana yollarda kar, don ve buzla mücadele kapsamında gerekli çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ancak kaldırımlarda vatandaşlarımızın zorluklar yaşamaması için tuz varilleri uygulamasını hayata geçirdik" ifadelerine yer verdi.

Ürkmezer, vatandaşların, esnafın, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde gidecekleri yere varmalarını istediklerini, bunun için çalışmanı devam edeceğini ifade etti.

 

karabük safranbolu belediye tuzlama çalışmaları buzla mücadele karabük haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı