Advert
sandalye fabrikası karabük

Meteoroloji Uyardı: Fırtına Geliyor...

Karabük Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen uyarıyı duyurdu.

Meteoroloji Uyardı: Fırtına Geliyor...
Bu içerik 1095 kez okundu.
Advert

"Karabük Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen uyarıyı duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 02 Ocak 2019 gün, 1 ve 3 sayılı Meteorolojik Uyarısında kuvvetli fırtınanın yer yer 100 km/saat şeklinde esmesinin beklendiği duyuruldu.

Karabük Valiliği’nin basın bülteni yoluyla duyurduğu Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı duyuru ise şu şekilde:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerinden başlayarak ülkemizi etkilemesi beklenen derin alçak basınç merkeziyle birlikte rüzgarın; İç Anadolu’da Perşembe akşam saatleriyle Cuma akşam saatleri arasında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli fırtına (60-90 km/saat); Batı Karadeniz’de Perşembe akşam saatlerinden Cuma sabah saatlerine kadar güney ve güneybatı, Cuma sabah saatlerinden akşama kadar kuzeybatı yönlerden kuvvetli fırtına (60-90, kıyılarında yer yer 100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Önümüzdeki Hafta Başına Kadar Ülkemizde Beklenen Hava Durumu:

03.01.2019 Perşembe: Bölgemizin iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurla başlayacak yağışların, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren İç Anadolu ve Batı Karadeniz’de fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

04.01.2019 Cuma: Bölge genelinin yağışlı geçeceği, yağışların Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde  yer yer kuvvetli kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve iç kesimlerde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

05.01.2019 Cumartesi: Bölge genelinin yağışlı; yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

06.01.2019 Pazar: Bölge genelinin yağışlı geçeceği; yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek olumsuzluklara (soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç devrilmesi, kar yağışı veya kar örtüsü olan bölgelerde tipi vb.) karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları hususlarını;

Kamuoyuna arz ederiz."

 

karabük haberleri karabük hava karabük derin haber karabük hava durumu karabük fırtına
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı