Advert
sandalye fabrikası karabük

Daha Temiz Bir Safranbolu İçin Çalışıyorlar

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Safranbolu’nun park ve bahçelerinde temizlik çalışmalarına başladı.

Daha Temiz Bir Safranbolu İçin Çalışıyorlar
Bu içerik 610 kez okundu.
Advert

Safranbolu Belediyesi Fen İşlerine Müdürlüğüne bağlı Park Bahçeler Amirliği ekipleri yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilçe sınırları içinde tadilat ihtiyacı bulunan parkların tespiti açısından mahallelerde çalışma başlattı. Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, hava koşullarının olumlu seyretmesi nedeni ile park ve yeşil alanların bakım çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Ürkmezer, belediye olarak öncelikle kirliliği ortadan kaldırmak olduğunu ifade etti.

Sağlıklı yaşamın sağlıklı bir çevre ile olacağını, amaçlarının vatandaşlara kaliteli ve temiz yaşam alanları sunmak olduğunu vurgulayan Ürkmezer; “ Son birkaç gündür havalar mevsim şartlarının üzerinde seyrediyor. Ekiplerimiz bunu fırsat bilerek ilçe sınırlarımız içerisindeki mahallelerimiz ile yeşil alan ve parklarımızda temizlik ve bakım çalışmalarına hız verdiler. Halkımızın başta yürüyüş alanı olarak kullandıkları kaldırım ve yol kenarları ile blok araları, boş arsalar ve caddelerde bulunan refüjlerde yetişen yabani otlar ekiplerimiz tarafından belli periyotlarla temizleniyor. Yine tadilat gerektiren alanlarda da çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın ortak kullanımına açık olan tüm alanları temiz, sağlıklı ve düzenli bir hale getirmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

 

Safranbolu Temizlik Fen İşleri Safranbolu Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı