Advert
sandalye fabrikası karabük

Kamu Kurumlarına Geri dönüşüm Kutuları Konuldu

Safranbolu Belediyesi “Sıfır Atık Projesi” kapsamındaki çalışmalarına devam ediyor.

Kamu Kurumlarına Geri dönüşüm Kutuları Konuldu
Bu içerik 690 kez okundu.

Ülke genelinde başlayan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında ki projeye, Karabük’ün Safranbolu ilçesi de katılarak tüm kamu kurumlarında çöp kovalarını kaldırılmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan ve Osmanlı Mirası Safranbolu’nun Pilot Bölge seçildiği ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı ile kurumlarda ki tüm odalardan çöp kovaları kaldırıldı.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Safranbolu’nun “Sıfır Atık Projesi” kapsamında üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya devam ettiğini belirtti.

Ürkmezer, kurumlara geri dönüşüm kutuları ile kullanılmış kâğıtların, plastik şişelerin ve diğer atık maddelerin çöpe değil, geri dönüşüme kazandırılacağına dikkat çekti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ürkmezer; “Çok kısa bir sürede on binlerce plastik şişenin geri dönüşüme kazandırıldığını ve vatandaşlara on binlerce bez çantanın dağıtıldığını hatırlatan Ürkmezer;” Kamu kurumlarımızdaki çöp kovalarını kaldırarak bunların yerine Geri Dönüşüm Kutuları koyduk.  Hem kirli görüntüden kurtulmuş olduk hem de geri dönüşüme her kesin katkıda bulunmasını sağlamış olduk. Korumanın Başkenti Safranbolu olarak Sıfır Atık Projesini önemsediklerini, bu kapsamda da çalışmalara devam ettiklerini” dedi.

Sıfır Atık Projesi Safranbolu Belediyesi Karabük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ESKİPAZAR ANLIK SEÇİM SONUÇLARINI ÖĞREN
ESKİPAZAR ANLIK SEÇİM SONUÇLARINI ÖĞREN
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!