Advert
sandalye fabrikası karabük

İhtiyaç Sahibi Ailelere Hizmet Verecek

Karabük’te ‘Kızılay Butiği’ açıldı.

İhtiyaç Sahibi Ailelere Hizmet Verecek
Bu içerik 550 kez okundu.

Türk Kızılayı Karabük Şubesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabileceği ‘Kızılay Butik’ açılışını yoğun bir katılım ile gerçekleştirdi. 

Kızılay Butik Bayır Mahalle Plevne Caddesi'nde ihtiyaç sahibi ailelere hizmet vermek için açıldı.

Açılışta konuşan Karabük Valisi Fuat Gürel, Kızılayın ülke içerisinde devlet ve millet adına dünyanın herhangi bir bölgesinde afete maruz kalan, bazı haksızlıklara zulümlere maruz kalan insanların yanında yer almak adına destek veren en önemli kuruluşlardan biri olduğunu belirtti.

Vali Gürel konuşmasının devamında; “Doğal afetlerde, yangınlarda, sel felaketinde, deprem olduğunda yanımızda gördüğümüz kuruluşların başında Kızılay gelir. Türk Kızılayı Osmanlı döneminden itibaren ihtiyaçlarımızın giderilmesi adına kurulan ve çok iyi yönetilen kurumlarımızın başında gelen bir kurumumuzdur. İnşallah bundan sonraki süreçte de arkadaşlarımızın gayretleri ile devam edecek. Kızılay Kurumu’na teşekkür ediyorum. İsmini özellikle koruması gereken bir kurum. Kızılay ismini gördüğümüz zaman orada bir güven unsurunun olduğunu bilmemiz gerekir. Bu mağazanın açılışında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Butik açılışında konuşan bir diğer isim Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun ise, “Bu binamız Sağlık Müdürlüğü’nün görev alanındaydı ve binayı Genel Merkezlerinden bizlere tahsis ettiler. Özel İdare olarak da Kızılay’a tahsisi gerçekleştirdik. Binanın Kızılay’a tahsisinde emeği geçen başta Valimize, İl Genel Meclis Başkanımız ve Meclis Üyelerimiz ile Sağlık Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Mağazamızın içerisinde yapılan çalışmalara değerli iş adamı Şefik Dizdar çok destek verdi kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu Karabük’ümüz de bir ihtiyaçtı ve bizde bu ihtiyacı gidermeye çalıştık. Elimizden geldiğince burayı daha iyi yerlere getirmeye çalışacağız. Ben bu konuda destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
Açılışa Karabük Valisi Fuat Gürel, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz, Polis Eğitim Merkezi Müdürü (POMEM) Mahmut Karabulut, Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Türk Kızılayı Bartın Şube Başkanı Rıza Çakın ve yönetim kurulu üyeleri, Kızılay Karabük Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Kızılayı Karabük Şubesi Kadın Kolları ile Gençlik Kolları, Karabük protokol üyeleri ve yardım kuruluşları temsilcileri katıldı. 

Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün yapmış olduğu dua ile Kızılay Butik açılışı gerçekleştirildi. 

Kızılay Karabük Yardım Karabük Valiliği Türk Kızılayı Karabük Şubesi Kızılay Butik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ESKİPAZAR ANLIK SEÇİM SONUÇLARINI ÖĞREN
ESKİPAZAR ANLIK SEÇİM SONUÇLARINI ÖĞREN
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!