Advert
sandalye fabrikası karabük

Hacılarımızı Kutsal Yolculuğa Dualarla Uğurladık

Misak-i Milli Demokrasi Meydanında uğurlama merasimi düzenlendi.

Hacılarımızı Kutsal Yolculuğa Dualarla Uğurladık
Bu içerik 1073 kez okundu.
Advert

Merkez Camii Görevlilerinden Fatih Coşkun’un Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, İlçe Müftüsü Hasan Güneş’in konuşması ile devam etti.

Güneş konuşmasında şunları söyledi; “ 2016 yılı Diyanet İşleri Başkanlığımız organizasyonu ile Hacca gidecek olan kardeşlerimizi uğurlamak üzere burada bulunuyoruz.  Bu yıl Safranbolu’muzdan 50 vatandaşımız Hacca gitmeye hak kazandılar. İnşallah birazdan bu kutsal vazifeyi yerine getirmek üzere yola çıkacaklar. Bu vatandaşlarımız 1.750.00 insanın içerisinden kura ile çıkmış yani seçilmiş kardeşlerimiz.  Orada bulundukları süre zarfında Ayeti Kerimede zikredildiği üzere oraya giderken azık alın. Azıkla gidin. Ama şunu da bilin ki azığın en hayırlı takva azığıdır. Yani Rabbimize karşı gelmekten sakınmak. Onun bize yapın dediği şeyleri yapıp yapmayın dediği şeylerden uzak durmak. Ben bu vesile ile hacca gidecek kardeşlerimize hayırlı yolculuklar diliyor hac görevlerini ifa ederek memleketlerine sağlık sıhhat içerisinde dönmelerini niyaz ediyorum” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise; “ Ne mutlu bize ki hacılarımızı uğurlamak için böylesi bir kalabalık ile birlikteyiz. Bu bize şunu gösteriyor: Burada bulunana herkes hacca gitme arzusu içerisindeler. Kendi içlerinden seçilmiş kardeşlerini vekil kılarak Rabbimize en yakın olan noktaya selam göndermek, dua göndermek ve orada onların yapacakları ibadetlere buradan eşlik edeceklerinin göstergesidir” dedi.

Haccın senede bir defa yapıldığını ifade eden Başkan Aksoy; Bu zaman dilimi hayatımızdaki en özel zaman dilimidir. Ben hacı adayı kardeşlerime büyüklerime haclarının kabul olmasını niyaz ettiğimi belirtmek isterim. İnşallah bizler için, memleketimiz için, insanlık için, şu yaşadığımız zor günlerde birlik ve beraberliğimiz için, ülkemizdeki son günlerde yaşanan terör olaylarını gerçekleştiren hainlerin defhi için dua etmelerini tavsiye ediyorum.  Oraya ulaştığınızda kendiniz ile baş başa olunuz. Başkasının yaptıklarına bakmadan ibadetlerinizi yerine getiriniz. Cenabı Allah’tan hepinize sağlık sıhhat içerisinde hac vazifenizi yerine getirmenizi niyaz ediyor, hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

hacı uğurlama safranbolu necdet aksoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı