Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Milletvekili M. Ali Şahin Miting Konuşmasında Tarih Dersi Verdi.

Karabük'te "Şehitlere Saygı Yürüyüşü ve Mehmetçikle El Ele Mitingi" düzenlendi AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin: “TSK, teröre haddini bildirmek için, terör örgütlerine yaptıkları mezalimin, yanlışın hesabını sormak için oradalar” “Sevr’i bize yeniden dayatmak isteyenler var”

Karabük Milletvekili M. Ali Şahin Miting Konuşmasında Tarih Dersi Verdi.
Bu içerik 1423 kez okundu.
Advert

Karabük'te "Şehitlere Saygı Yürüyüşü ve Mehmetçikle El Ele Mitingi" düzenlendi. Miting de bir konuşma yapan Meclis eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin; hem tarih dersi verdi hem de HDP'ye yert mesajlar gönderdi. Usta Siyasetçinin konuşması ders niteliğindeydi.

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde terörle mücadele etmek için sınır ötesinde operasyon başlatıldığını söyleyerek, “Türk Silah Kuvvetleri’nin unsurları Suriye’de kalıcı değildir. Teröre haddini bildirmek için, terör örgütlerine yaptıkları mezalimin, yanlışın hesabını sormak için oradalar” dedi. 

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, ihtilaf devletlerinin 94 yıl önce imzaladıkları Sevr Antlaşması'nı büyük bir zaferle yırtarak kabul etmediklerini, Kurtuluş Savaşı ve cumhuriyeti kurarak bu anlaşmayı yırttıklarını ancak bazı ülkelerin bunu hala yırtmadığını ve çekmecelerinde muhafaza ettiklerini söyledi. “PKK terör örgütü bize niye saldırıyor? Pensilvenya’dan yönetilen FETÖ, 15 Temmuz’da neden darbe girişiminde bulundu? Bu IŞİD, DAEŞ denen örgüt bize niye saldırıyor biliyor musunuz?” diyen Şahin, “Onlar taşerondur. Onlar Sevr’i yeniden hortlatmak isteyenlerin taşeronudur. 94 yıl önce kendi orduları ile geldiler bize diz çöktüremediler. Şimdi taşeronları ile o terör örgütleri ile geldiler, bize diz çöktüreceklerini zannediyorlar. Başaramayacaklar. 94 yıl önce de başaramadılar, şimdi de başaramayacaklar” diye konuştu. 

“Türk Silah Kuvvetleri’nin unsurları Suriye’de kalıcı değildir”
Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde terörle mücadele etmek için sınır ötesinde operasyon başlatıldığını kaydeden Şahin, “Çünkü, bu terör örgütleri oradan sürekli olarak sınır köylerimize bomba atıyorlar, füze fırlatıyorlar. Dolayısıyla BM’nin şartları ve yazılı metinleri gereği sınırlarımızı korumak bizim görevimiz. Türk Silah Kuvvetleri’nin unsurları Suriye’de kalıcı değildir. Teröre haddini bildirmek için, terör örgütlerine yaptıkları mezalimin, yanlışın hesabını sormak için oradalar. Bir şehidimiz oldu, inşallah arkası gelmez. Oradaki görevimizi tamamlar ve Silahlı Kuvvetlerimiz kazasız belasız ülkemize geri döner. 780 bin kilometre vatan toprağını korumak ve bir tek çakıl taşının kimseye verilmemesi konusunda milletçe güvenlik güçlerimizle inançlıyız, kararlıyız. Geleceğe güvenle bakalım. Sevr’i bize yeniden dayatmak isteyenler var. Geçmişte başaramadılar, şimdi de başaramadılar” dedi.

“Tercihte bulunacaksınız, ya siyaset ya silah”
Milletvekili Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bizim üzüntümüz, bizim içimizden çıkan insanları kandırarak, onların kafalarını ve gönüllerini infial ederek bize karşı onları kullanıyorlar. Ne diyelim, biran önce akılları başlarına gelsin. Hangi milletin, hangi ülkenin bölünmesi için bir eylem içerisinde olduklarını fark etsinler. Onların fark edecekleri yok, işte siyasi uzantılarının eş başkanlarından bir tanesi TSK Mendiç’e girmesin diyor, içeride hadiseler olur. Siz nasıl bir milletvekilisiniz. Senin oy aldığın insanların yaşadığı köyler, kasabalar, oradan atılan füzelerle bombalarla zarara uğruyor. Onları susturmak için Silahlı Kuvvetler oralara giriyor, sen onların yanında yer alıyorsun. İstanbul Yenikapı’da şehitleri anma ve demokrasiye sahip çıkma mitingi yapıldı. 3 siyasi parti lideri Cumhurbaşkanımızın daveti ile oradaydı. Dediler ki parlamentoda başka bir parti daha var HDP, onun genel başkanı niye orada yok. Oradaki 3 siyasi parti ve onların genel başkanları sırtlarını millete dayamış partilerdi. Sırtlarını terör örgütüne dayamış olanların orada tabii ki yeri olamayacaktır. Sizde terör örgütlerine sırtlarınızı dayamış olduğunuz o görüntüden vazgeçin. Tercihte bulunacaksınız, ya siyaset ya silah. Hem siyaset, hem silah olmaz. Böyle olursan Yenikapı’ya da davet edilmezsin, hiçbir yerde hükmün olmaz. O bakımdan bütün bu yaşananlardan herkes gerekli sonuçları çıkarmalıdır.”

 

mehmet ali şahin hdp uyarı mehmet ali şahin suriye mehmet ali şahin selahattin demirtaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı