Advert
sandalye fabrikası karabük

Şehitler İçin Anlamlı Mesaj

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİSİ CİHAN ASLAN İLE ARKADAŞLARI ŞEHİTLERE VE AİLELERİNE ARMAĞAN ETMEK İÇİN ‘SON NOKTA’ ADLI KISA FİLMİN ÇEKİMLERİ İÇİN KENT MEYDANINA ÜZERİNDE TÜRK BAYRAĞI BULUNAN 150 TABUT GETİRİLDİ.

Şehitler İçin Anlamlı Mesaj
Bu içerik 2338 kez okundu.

Karabük’te, Cihan Aslan isimli genç ile arkadaşları, şehitlere ve ailelerine armağan etmek için çektikleri ‘Son Nokta’ adlı kısa filmin çekimleri dolayısıyla kent meydanına üzerinde Türk bayrağı bulunan 150 tabut getirdiler. Aslan, "Film izlendiğinde vermek istediğimiz mesaj en doğru şekilde anlaşılacaktır" dedi.
Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu Cihan Aslan, şehitlere ve ailelerine armağan etmek için ‘Son Nokta’ adlı kısa filmin çekimleri için gönüllü üniversiteli arkadaşlarıyla birlikte kent meydanına 150 tabut getirdi. Maliyeti sponsor firmalarca karşılanan tabutlar üzerinde Türk bayraklarıyla birlikte masalara konularak sabahın erken saatlerinden itibaren filmin çekimlerine başlandı. Müslüman ülkelere ait bayraklarla tabutların başında bekleyen gençler, anlamlı mesaj verdi. Filmin yönetmenliğini yapan Cihan Aslan, çektikleri kısa filmi şehitlere ve ailelerine armağan etmek için hazırladıklarını söyledi.
Peygamber Efendimizin zamanında yaşanan bir hadiseden yola çıkılarak hazırlanmış bir senaryoyu filmde canlandıracaklarını belirten Aslan, “Film izlendiğinde vermek istediğimiz mesaj en doğru şekilde anlaşılacaktır. Burada alınan görüntülerle değil filmdeki bir bütün olarak vermek istediğimiz mesaj asıl mesajımız tüm dünyaya İslam coğrafyası olarak birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu gösteren bir proje. Gönüllü olarak yaptığımız bir proje. Ahde vefa diyeceğimiz, bu vatan için canlarına vermekten çekinmeyen vatan evlatlarına ve ailelerine armağan vermek istedik” dedi.
Bu sırada kent meydanında bulunan 150 tabutu gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

KBÜ Karabük Üniversitesi Karabük Üniversitesi Öğrencileri üniversite öğrencileri tabut şehit karabük haber karabukhaber karabuk haber karabükte film etkinliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı