Advert
sandalye fabrikası karabük

Yönetim Kurulu Üyelerinin Kardemir'le Ticaret Yapma Müsaadesine Yargıtay'dan Dur Kararı

Kardemir Yönetim Kurulu Üyelerinin Kardemir ile Ticaret Yapmaları için her genel kurulda aldıkları ticaret yapma müsaadesi ile ilgili 2011-2014 dönemine ilişkin Yargıtay Genel Kurulundan iptal kararı çıktı. Kardemir kendisine tebliğ olan kararı KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yayınladı.

Yönetim Kurulu Üyelerinin Kardemir'le Ticaret Yapma Müsaadesine Yargıtay'dan Dur Kararı
Bu içerik 3639 kez okundu.

Kardemir Yönetim Kurulu Üyelerinin Kardemir ile Ticaret Yapmaları için her genel kurulda aldıkları ticaret yapma müsaadesi ile ilgili 2011-2014 dönemine ilişkin Yargıtay Genel Kurulundan iptal kararı çıktı. Kardemir kendisine tebliğ olan kararı KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yayımladı. 

Türk Ticaret Kanunu ve SPK mevzuatı gereği borsaya tabi şirketlerde aktif olarak yönetim kurulu üyeliği yapan kişilerin veya ortaklıkları oldukları diğer şirketlerin ticaret yapmaları ile ilgili yasal gereklilikten dolayı son yıllarda Kardemir A.Ş. nin her genel kurulunda, konulan madde ile genel kuruldan, ticaret yapabilmek için özel izin alınmıştı. Bu alınan izin ticari çevrelerce haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle, alınan izinlerin iptal edilmesi için yıllardır mahkemelere taşınmıştı.

YARGITAY GENEL KURULUNDAN SON NOKTA

Özellikle Kaptan Demir Çelik Endüstri ve Ticaret A.Ş. ile eski Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Murat Orhan tarafından her genel kurulda alınan karara şerh konularak, genel kurul sonrası mahkemelere taşınan Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerinin ticaret yapma müsaadesi ile uzun yıllardır devam eden bir çok davadan 2011-2014 yıllarına ait alınan genel kurul kararının iptali istemi ile ilgili kararın Yargıtay Genel Kurulunca bir süre önce onandığı haberleri kamu oyunda yer almaya başlamıştı. En sonunda yasal zorunluluk gereği Kardemir A.Ş. kararı KAP' a bildirince karar KAP'ta yayımlandı.

MURAT ORHAN'DAN AÇIKLAMA

Yıllardır mücadeleyi sürdüren eski haddeciler derneği başkanı Murat Orhan kararın KAP'ta yayımlanmasının ardından kendisine ait sosyal paylaşım sayfasında KAMU oyuna bir mesaj yayınladı. 

KAMU SPOTU
Kardemir AŞ KAP BİLDİRİMİ
2011 yılı Genel Kurulunda Ticaret MÜSADELERİNİN İPTALİ OY BİRLİĞİ İLE YARGITAY TARAFINDAN ONANMIŞTIR
Bu Kardemir yöneticilerinin şirketlerinin KARDEMİRLE YAPTIKLARI TİCARETLER İPTAL EDİLDİĞİ ANLAMINA GELMEKTEDİR.
2011 YILINDA YAPTIKLARI TİCARETLERDEN ELDE ETTİKLERİ KARLARI KARDEMİRİN KASASINA İADE EDECEKLERDİR
2013 yılındaki genel kurulda yerel mahkeme gerekli şekilde şerh ve red oyu kullanılmadığından dava şartı oluşmadı diyerek Ticarete devam kararı verilmişti bizde yerel mahkemeye genel kuruldaki cd kamera kayıtlarını inceleyin Zaman'ında şerh de koyduk red oyuda kullandık dediğimiz halde Karabük yerel mahkeme davamızı red etmişti .Fakat YARGITAY 2013 yılı genel kurulunun cd ve kamera kayıtlarının incelemesi yapılmadan karar verilemez deyerek LEHİMİZE OY BİRLİĞİ İLE BOZMA KARARI ALDI.
Buda 2013 yılının Ticaret Müsade davasının Karabük Yerel Mahkeme de cd kamera kayıtları incelenerek tekrar görüleceği ANLAMINA GELMEKTEDİR
BİZLERDE ZAMANINDA ŞERH VE RED OYU KULLANDIĞIMIZDAN EMİNİZ KAMERA KAYITLARINDAN ÇIKACAKTIR

NOT : 2014 yılı TİCARET MÜSADELERİDE İPTAL EDİLMİŞ YARGITAY TARAFINDAN ONANMIŞTIR BU KARAR ELİMİZDE MEVCUT OLUP KARDEMİR AŞ NİN KAP BİLDİRİM YAPMASI BEKLENMEKTEDİR

 

 

yargıtay KAP Kardemir ticaret yasağı murat orhan kaptan demir çelik KRDMA Kamil güleç mutullah yolbulan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı