Advert
sandalye fabrikası karabük

Amerikan Yapımı Sazlı Cazlı Karadeniz Konseri

Üniversitemizde Türk – Amerikan Yapımı Sazlı Cazlı Karadeniz Konseri

Amerikan Yapımı Sazlı Cazlı Karadeniz Konseri
Bu içerik 1052 kez okundu.

Üniversitemizde Amerikalı ve Türk müzisyenlerden oluşan “Sazlı Cazlı Karadeniz 2016” konseri ABD Büyükelçisi John R. Bass ve Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın katılımıyla Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Konser öncesi ABD Büyükelçilisi John R. Bass ve eşi Holly Holzer Bass, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan eşliğinde Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ı makamında ziyaret etti. Bass, Rektör Polat’a Karabük Üniversitesi’nden çok etkilendiğini söyleyerek şunları ifade etti: “Karabük Üniversitesi 8 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen çok etkileyici bir üniversite. Bu gelişme ile ümit ediyorum ki gelecek 10 yıl içerisinde Karabük Üniversitesi çok daha güzel yerlerde olacaktır.”

Ziyaretin ardından Konser için Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’na geçildi. “Sazlı Cazlı Karadeniz 2016” konserine, ABD Büyükelçilisi John R. Bass ve eşi Holly Holzer Bass, Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, akademik ve idari personel ile müzik severler katıldı.

Konser öncesi konuşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat müziğin dünyada dini, dili, ırkı olmayan birleştirici bir unsur olduğunu ifade etti. Polat konuşmasının devamında “Müzikte tınıyı duyduğumuzda o müziğin nereye ait olduğunu merak ederiz mutlaka; fakat dinlemek hoşumuza gider, müziğin kimliği bizi çok ilgilendirmez. Böyle güzel bir müzik organizasyonunda birlikte olmamızdan dolayı teşrif eden siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

ABD Büyükelçilisi John R. Bass da yaptığı konuşmada duygularını şu şekilde ifade etti: “Amerikan ve Türk vizyonlu bir projeyi Karabük Üniversitesi’ne getirmekten ve gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bir diplomat olarak yaptığımız en önemli şey her iki kültürün birbirinin iyi anlamasını sağlamak, bunu da müzikle gerçekleştirmek. Biz sadece müzikle konuşmuyoruz, tınıyı duyduğumuzda hissediyoruz.”

Emre Kartari, Kevin Simpson, Onur Puza, Taylor Barnett ve Yahya Geylan’dan oluşan Sazlı Cazlı Grubu, Karadeniz Türkülerimizi caz müziği ile harmanlayarak dinleyenlere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

Kaynak: Karabük Üniversitesi, Fotoğrafların devamı için Tıklayın.

Prof. Dr. Refik Polat Uluslararası İlişkiler oya Çepni Önalan Karabük Üniversitesi karabük haberleri John R. Bass ABD Büyükelçilisi John R. Bass Holly Holzer Amerikan ve Türk Sazlı Cazlı Grubu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı