Advert
sandalye fabrikası karabük

İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından Uygunluğu Tartışılır.

Yıllardır fabrika sahası içerisinde hizmet veren Karabük Gümrük Müdürlüğü'nün kullandığı binanın yeni yatırımlarla birlikte üretim tesislerinin arasında kalması İş Sağlığı ve Güvenliği açısından tehlikeli olabilir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından Uygunluğu Tartışılır.
Bu içerik 1679 kez okundu.

Karabük Gümrük Müdürlüğü'ne yeni hizmet binası şart. Yıllardır fabrika sahası içerisinde hizmet veren Karabük Gümrük Müdürlüğü'nün kullandığı binanın Kardemir'deki yeni yatırımlarla birlikte üretim tesislerinin arasında kalması İş Sağlığı ve Güvenliği açısından tehlikeli olabilir.

Kardemir'in yanısıra yöremizdeki ithalat ve ihracat yapan firmalar ile çevre illerdeki bazı firmalarada hizmet vermesi nedeniyle, işleri için her geliş gidişlerinde Kardemir'in güvenlik kurallarının da uygulanması nedeniyle mükellefler zaman zaman sorunlarda yaşamaktalar. Kardemir Güvenlik Personelinin, işleri gereği devletin kurumu olan Karabük Gümrük Müdürlüğü'ne girme taleplerine sanki Kardemir'i ziyaret ediyormuş gibi ağır prosedürler uyguladıkları, yemek saati, öğle arası, mesai bitti gibi sebepler öne sürdükleri belirtiyorlar.

Karabük'ün il oluşunun ardından bir çok Kamu Kurumuna hizmet binaları tahsis edilirken, Karabük Gümrük Müdürlüğü unutuldu. Geçmiş yıllarda ağırlıklı olarak Kardemir'in gümrük işlemleri nedeniyle tahsis edilen binada hizmet veren Karabük Gümrük Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgesinin dolması, Yöremizdeki bir çok firmanın ithalat ve ihracat yapmaya başlamaları ile birlikte iş potansiyeli açısından tüm yöreyi kapsar hale geldi.

Özellikle İsmetpaşa mevkiinde yapılması planlanan yeni organize sanayi bölgesi ile birlikte iş kapasitesi daha da artacak olması nedeniyle bir an önce Karabük Gümrük Müdürlüğü'nün Kardemir Fabrika sahası dışına çıkarılarak devlet kurumuna yakışır bir hizmet binası tahsis edilmesi zorunluluk haline geldi.

Geçmiş yıllarda bir ara yer tahsisi yapılan, projesi bile onaylanan, hatta ödenek tahsisi bile çıkan Karabük Gümrük Müdürlüğü hizmet binasının yapımından son anda vazgeçilmişti. Bu vazgeçme ile birlikte durumTBMM de soru önergesine bile konu olmuştu.

Yeni Hizmet Binası konusunda Karabük Organize Sanayi  Bölge Müdürü Caner Özcan, Organize Sanayi Bölgesini içerisinde hizmet binası tahsisi yapılabileceğini söylerken, edindiğimiz bilgilere göre Karabük Valisi Orhan Alimoğlu'nun yeni hizmet binası konusuna pek sıcak bakmadığı doğrultusunda.

Karabük Gümrük Müdürlüğünden ithalat yada ihracat işlemi yapan bir çok firma ise Hizmet Binası olarak Kızılay Binasının hemen bitişiğinde inşaatı bitmek üzere olan, eski Halk ,Eğitim Binasının bulunduğu yere yapılan binanın bir katının tahsis edilmesinin en güzel çözüm olacağına işaret ederken, özellikle hemen yanıbaşındaki tır parkının da önemli olduğunu belirtiler.

 Görev Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan ile AKP Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar'a düşüyor. Zira kentimizde ithalat ve ihracat işleri yapan firmaların hemen hemen tamamı Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının üyesi. Yine Karabük'teki yatırımların her daim takipçisi olan Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar'ın da konuyu bir an önce hükümet ve Karabük milletvekilleri nezdinde gündeme taşıması bekleniyor.

kardemir karabük gümrük müdürlüğü gümrük ithalat ihracat orhan alimoğlu tuncay özcan karabük ticaret ve sanayi odası karabük organize sanayi bölgesi karabük haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı