Advert
sandalye fabrikası karabük
Beni Meşhur Ettin
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

Beni Meşhur Ettin

Bu içerik 7565 kez okundu

Beni Meşhur Ettin

“KARDEMİR”

Ağlasam mı Gülsem mi?

Aslında yorum başlığında kurumsal kimliğine her zaman saygı duyduğum KARDEMİR ismini kullanmak istemezdim. Ancak bir süredir ne hikmetse bu kurumsal kimliğin arkasına saklanarak imzasız, isimsiz açıklama yapma modası alışkanlık haline geldiğinden böyle bir giriş yaptım. Bundan sonra yazacaklarımın Kardemir’in kurumsal kimliği ile hiçbir ilgisi olmayıp kişilere özeldir.

Bugün, 3 Haziran tarihli haber sitemizde yayınladığımız Karabük’ün hava kirliliği ile ilgili haberimize 4 gün sonra bir açıklama geldi. Hem de ne açıklama evlere şenlik. Alışılagelmiş çevre yatırımları teranesinden başka Karabük’ün üzerini kaplayan dumanların sebebini açıklayan tek bir açıklama yok. Ha bir de ismimi meşhur eden bir basın açıklaması. Üstelik haberi yapan biz olmamıza rağmen, biz hariç herkese gönderilen açıklama. Katıla katıla güldüm. Ağlasam mı gülsem mi! Dedim. Meşhurduk, hepten meşhur etti bizi dedim!

Gelelim açıklamaya;

“Şirketimiz genel olarak Karabük’teki hiçbir Gazeteciler Cemiyetine üye olmayan, halkı yanıltıcı ve yatırımcıyı yanlış yönlendirici haber yapan basın kuruluşlarına reklam vermemektedir.” diyor açıklamada

Bu yazıyı kaleme alan eğer Kardemir basın sorumlusu Kadir Onar ise, diyecek çok söz var da ben münasip söyleyeyim.

Yahu Kadir kardeşim ne çabuk unuttun çıkardığımız gazetelerde, dergilerde ekmeğimizi yediğini. Ayhan hatırlatsın sana. Hafızan zayıflamış.

Peki şimdi sana soruyorum hiç Kardemir’e bana abone ol. Reklam ver diye bir talebim olmuş mudur?  İspat et!

“Değerli meslektaşım” diye attığın mailleri ne çabuk unuttun.

Çağın, teknoloji çağı olduğunu, dünyada benim gibi binlerce internet haber sitesinin olduğunu, ülkemizdeki mevcut yasalara göre Gazeteciler cemiyetine üye olma zorunluluğu olmadığını bilmezmisin?

Ben yine de kamuoyu huzurunda sana hatırlatayım. Zorunluluk olmamasına rağmen Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Bey’e talebimi ilettim. Valilik Makamına haber sitem ile ilgili bilgilendirmeyi ve ihtiyaç olan belgelerimi verdim.

Ne çabuk unuttun bir önceki Genel Müdür Yardımcısı ile aramızda köprü olmak için yaptığımız görüşmeleri, içilen çayları kahveleri, söylenen sözleri…

Peki madem kuralınız bu idi, yayınla diye gönderdiğiniz ilan reklam ve bayram mesajlarını neden verdiniz?

Eğer bu yazıyı Ercüment Ünal’ın talimatı ve kendi yazısı ile kaleme aldıysan yukarıdaki yazı yerine sana diyebileceğim söz, Ercüment Ünal daha Karabük acemisi. Hele basın ilişikleri filan pek bilmese gerek. Hatırlatmadın mı?

Genel Müdür Ercüment Ünal’a cevabım birazdan olacak. Okursun.

“Şirketimizde hizmetine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle 2015 yılında iş akdi sonlandırılan Sait Alıcı isimli eski bir personelimiz, iş akdi sonlandırıldıktan sonra kurduğu internet sitesinde, bölge halkını yanıltıcı, küçük yatırımcıyı yanlış yönlendirici asılsız haberler yapmaya başlamış ve bu yayınlarını sürdürmesi üzerine şirketimizden haber ve reklam paylaşımları kısıtlanmıştır.” 

Bu da beni ilgilendiren açıklamanız içerisindeki diğer bölüm.

Öncelikle tüm kamuoyu bilmelidir ki, hem yerel mahkeme kararı ile hem de Yargıtay Kararı ile haksız yere iş aktimin fesh edildiği kesinleşmiştir. Bu yüzden de tarafıma yüklü miktarda tazminat ödenmesine karar verilmiştir.

Şimdi Ercüment Ünal'a hemen soruvereyim. Şimdiye kadar kaç kişiyi haksız yere attığınız mahke kararları ile tescil edildi ve ne kadar tazminat ödediniz?

Ercüment Ünal sen değil miydin “vallahi Saitçiğim ben iş aktin fesh edilmesine karşı çıktım, kavga ettim diyen.

Sen değil miydin çalışırken yahu emekliliğin azaldıysa gel anlaşma yapalım gitme diyen.

Birlikte çalıştığın Genel Müdür Sayın Uğur Yılmaz ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hakan Onur, “bize sizi yanlış anlattılar. Çok Pişman olduk. Keşke olmasaydı. Demedi mi?

Ya peki 15 Temmuz gecesinde atılan sms mesajından sonra, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Başmüdür ve Ünite Müdürleri ve bazı personel ile çevrik köprü yemeğine davet edilmedik mi?

Orada, “asla geri dönmem ve dönmek istemiyorum. Bir çuval para dökseniz doğrudan ve doğru bildiğimden şaşmam” demedim mi? Siz unuttuysanız Eski Emniyet Müdürü Serhat Tezsever müdürüm ve gazeteci Okan Küçük kardeşim şahitlik edecektir.

Ya peki gerekçe olarak bir kamu kurumu müdürünün baskıları ile iş akdimin fesih edildiği söylenmedi mi?

Hiçbir sır, hiçbir yanlış, uzun süre saklı kalmaz Ercüment Ünal.

Sen şimdi kamu oyuna bir açıkla da her kes öğrensin. Kardemir öncesinde en çok kaç kişiyi yöneten bir görevdeydin?

Sen şimdi Kardemir gibi kurumsal bir şirkete nasıl Genel Müdür Yardımcısı olduğunu anlat istersen.

Sen şimdi kökeni uzak doğu olan İngiltere’deki SSI şirketini anlat.

Eski Genel Müdür Sayın Uğur Yılmaz ile Erdemir ve İsdemir’de tabiri caiz ise “köşe kapmaca” oynayıp oynamadığını anlat.

Sen şimdi Erdemir ve İsdemir’de hangi görevde ne kadar çalıştığını anlat.

Sen şimdi, hani cevher cisin ya, prit tozunu anlat.

Prit tozu yüksek demir içerse bile, demir çelik tesisinde kullanılır mı onu anlat. Bilgimiz olsun diye soruyorum.

Sen şimdi hani bu prit tozu düşük tenorlu demir cevherine katıldığında demir oranını yükseltir mi onu anlat. Bunu da bilgimiz olsun diye soruyorum.

Sen şimdi demir fiyatlarının tavan yaptığı, çelik ihracatının yüzde 20 lerden fazla arttığı son aylarda, Kütük hariç  Kardemir’in diğer ürünlerinin satışında ne kadar artış oldu onu anlat?

Sen şimdi ihracatı ne kadar arttırdın onu anlat.

Soracak çookkk soru var da şimdilik kıssadan hisse olsun diyelim. Zaman içerisinde sorarız elbet. Mesela devamı yarın diyelim.

Sahi bu arada Kardemir kimliğinin arkasına sığınarak imzasız şekilde yaptığınız açıklama ile ilgili Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mutullah Yolbulan’ın haberi var mı?  Allah uzun ömür versin. O bir denge unsuru. Allah geçinden versin bir şey olursa sonrasını düşünmek bile istemiyorum!

Ya Başkan Vekili  Sayın Kamil Güleç. Onun bilgisi var mı acaba? Biz kendisini aradık. Henüz dönüş yapmadılar. Bir görüşme olmadı. Bu basın açıklamasından bilgisi olmadığını düşünüyoruz!

ASILSIZ HABER MİŞ?

Gelelim asılsız haber iddialarınıza. Yahu madem asılsız haber yaptık ta kaç tanesini tekzip ettiniz?

Var mı? Yokkkkkkk

Peki niye sustunuz?

Şimdi ben hariç o basına servis ettiğiniz pırıl pırıl güllük gülistanlık Kardemir resmi var ya, hani benim zehirleniyoruz dediğim.

Hani benim hava kirliliğinden bahsettiğim.

Hani okunma rekorları kıran haber.

Hani çok sayıda insanın gerek arayarak, gerek sosyal paylaşım ve site yorumları yaptıkları,

Yalan mı?

Peki sadece ben mi yaptım bu haberleri?

Eyy kamuoyu, eyyy Karabük insanı,

İşte örnekler;

Tarih 05.06.2017

Karabük Çevre Derneği Başkanı Bünyamin Coşkun, hava kalitesi oranlarının yine yükseldiğine dikkat çekerek, yetkilileri uyardı.

Tarih 29.11.2016  Karabük Ajans78

KARABÜK’TE HAVA KİRLİLİĞİ HAD SAFHA DA…

 Karabük’te özellikle son bir hafta da Hava kirliliği gözle görülür bir biçimde var. Hatta öyle ki özellikle Safranbolu’dan Karabük’e gelenler bilirler, Safranbolu’dan gelirken Karabük görünmüyor, Karabük yok.

Tarih 29.06.2013 Karabüknethaber

Bünyamin Coşkun, “KARDEMİR’de bulunan her iki istasyondan alınan veriler yüksek seyretmektedir. 28 Nisan 2013 saat 12.00 itibari ile kükürtdioksit 2019 olarak ölçülürken, 6 Mayıs’ta 1406, 12 Mayıs’ta 570, bugün ise sabah 07.00’dan itibaren 439, saat 09.00’da 1660, saat 10.00 itibari ile de 592 ölçülmüştür,

Tarih 19.07.2015 Karabük Gündem gazete ve haber sitesi

Karabük bu bayramda zehir soludu. Karabük’te bayram süresince özellikle sabah 04-06.00 saatleri arası kükürtdioksit içeren gazların alçalarak dağılmamasından kaynaklanan, Kardemir ve Karçimsa  bacalarından ve araçların egzozlarından çıkan gazların da hava tabakası içinde birikerek kirliliğe yol açtığı iddia edildi.

NEYMİŞ?

Sadece Karabük Derin Haber değil. Yerel basın sık sık dile getiriyormuş.

Google de çok örnekleri var. Ben bir iki tanesini yazdım.

Şimdi buradan sormak lazım. Bu basın açıklamasını yapmakta amacınız neydi acaba?

Vallahi hasbelkader bir fikir adamı ve basın mensubu olarak bu yaptığınız basın açıklamasını Kardemir gibi dünya devi bir şirkete hani yakıştıramadım desem yeri var. Neden katıla katıla güldüğümü o zaman anlarsınız sanırım.

Bu arada elbetteki ismim geçtiğinden dolayı basın açıklamanızın yer aldığı basın kuruluşlarında cevap hakkımı kullanacağım.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
adem     2017-06-08 bunlar yetmez bu havayı hepimiz soluyoruz bağımsız bir kuruluşa hava kalitesi ölçümleri yaptırılmalı karabük ilinde 15 gün boyunca şehrin muhtelif yerlerinden ölçümler yaptırılmalı ve bunlar basına servis edilmeli paylaşılmalı kardemir görsün bu karabük ilinde hava kirliliği hat safhadaaaaaaaaaa buna da çevre ve şehircilik bakanlığı ve il müdürlüğü SUKUT EDİYOR SESSİZ KALIYOR NEYMİŞ İŞ AŞ KAPISI DİYE BÖYLE FABRİKA YERİN DİBİNE GİRSİN ALTER D.Ç ÖYLE ŞEHRİN BELEDİYE BAŞKANI KAPAT O FABRİKANI
Ozkarabuklu     2017-06-08 Kaleminize sağlık Sait bey. Ercüment ünal a çok guzel sorular sormuşsunuz. Kimlerin isteğiyle çıkışları verdirtti, onu da açıklasın bi zahmet.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı