Advert
sandalye fabrikası karabük
Bu Kent Kimin Tekelinde?
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

Bu Kent Kimin Tekelinde?

Bu içerik 4526 kez okundu

Bu Kent Kimin Tekelinde?

Bir garip memleket oldu, bizim memleket. Bir köşe kapmacadır gidiyor. Aslında oyun çoktan sona ermiş. Kapan kapmış köşe başlarını.

Lâ İlâhe İllallah,  öyle bir kapmış ki, tapulu malı haline getirmiş o köşeleri. Kim ki sözüm ona, on metreden fazla yaklaşmaya kalksa, vay haline.

Kimse denetlemeyecek, kimse sorgulamayacak, kimse laf söylemeyecek, sormayacak, kimse o köşeye yaklaşmayacak! Aksırmayacak, tıksırmayacak, çıtı bile çıkmayacak.

Hele bir de, ben de hizmet etmek istiyorum, ben daha iyisini yapmak istiyorum, ben yanlışları düzeltmek istiyorum demeye gör! Vay haline! Başlıyor koltuk koruma telaşı. İftira, baskı, aba altı tehdit, karalama, yalan, talan… Her yol mubah, kabul görmüş mübarek.

Ne ar, ne vicdan, ne izan, ne günah, ne ayıp, ne hatır ne kanun, ne nizam…! hani hepsi  unutulmuş, hiçbir hükmü kalmamış. desek yeri var.

Ne Vekil, Ne Vali, ne Başkan, ne Ağabey, ne Büyük,  gözler dönmüş, sayılmaz olmuş!

Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek var mı? Yahu niye kabullenmiyorsunuz!

Sen yerinde sayarsan, sen bir kitabın ucunu açıp iki satır okumaz isen, sen kendini geliştiremez isen, birileri gelir senin yerini alır.

Ayakkabının, elbisenin, telefonun, arabanın… Velhasıl yerinde sayan her şeyin modası geçiyor. Bazı insanların geçmez mi sanırsınız?

Bırakın beyler Bu kentin yakasını bırakın. Yaptığınız iyi şeyler kadar, iyi anılın.

Ne kadar çırpınırsanız çırpının, ne kadar kafanızı kuma gömerseniz gömün, rüzgâr öyle kuvvetli esecek ki, ne toz kalacak ne toprak.

İlahi adalet öyle bir zamanda gelir ki, onun karşısında kimse duramaz.

İşte o zaman hiçbir pişmanlık fayda etmez.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?