Advert
sandalye fabrikası karabük
SAFRANBOLU’DA NELER OLUYOR?
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

SAFRANBOLU’DA NELER OLUYOR?

Bu içerik 6318 kez okundu

SAFRANBOLU’DA NELER OLUYOR?

Neler olmuyor ki diye cevap versek hani yeri olsa gerek.

Sekiz yıldır kurulmuş bir yapının içinden, yanlışlar ile doğrular, eğriler ile düzler, dürüstler ile düzenbazlar, çıkarcılar ile, adalet davrananlar ayrıştırılmaya çalışılıyor.

Elbette devletin yetkili organları, adalet mekanizması bu ayrıştırmayı zerre kadar şüphe bırakmayacak şekilde yapacaktır. Buna inancımız tamdır.

Hangi iktidar ister ki kendisinden seçilen bir belediye başkanını, kendisinin yönettiği İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alsın. Kaç kurul toplanmıştır bu karar için? Kaç toplantı yapılmıştır? Kaç kere en ince noktalarına kadar incelenip değerlendirmeler yapılmıştır. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne gitmemiş midir bu karar alınmazdan önce? Biz eminiz ki son noktaya gelmedikçe böyle bir karar alınmamıştır.

Bir kere, belki çoğumuzun gözden kaçırdığı bir nokta var sanırım. İyi sorgulanması gereken bir nokta! KAYYIM atanan belediyelere bakıldığında hemen hemen tamamında terör örgütü bağlantıları olduğunu görürüz. Biz basın mensuplarına da, kamuoyuna da henüz resmi olarak görevden alınmanın ve KAYYIM atanmanın tam nedeni açıklanmadı. Açıklandığında hep beraber öğreneceğiz.

Gelelim Belediye Meclis üyeleri ne olacak sorusuna? 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde bugün şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen akşam yemeği programına katılan tek basın mensubu olarak yemek öncesi karşılaştığımız Kaymakam ve Kayyım Belediye Başkanı Sayın Fatih Ürkmezer’e sorduk. Elbette ki mevcut belediye meclis üyeleri ile ihtiyaç halinde ve gerektiğinde toplantılar yapılacağını söyledi. Zaten normal şartlarda da dönem dönem toplantılar yapılmıyor muydu?

Yapılıyordu da, ya bu toplantılarda yaşananlar ne olacak? Azarlananlar, bağırıp çağrılıp hakaret edilenler, kendi partisinden seçili belediye başkanına küsecek kadar hırpalanıp hor görülenler, işyerlerinin önleri kazılanlar, genç yaşında siyasete küsecek, istifa edecek duruma getirilenler, bunları atmazsanız istifa ederim diyecek kadar partinin en üst organlarının yetkililerine söylenen sözler, ilçe teşkilatlarını küstürmeler, il teşkilatını bıkkınlık derecesine getirmeler… ya bunlar ne olacak?

Bizlere ulaşıp da bir kısmını yaptığımız haberlere ya da sosyal medya paylaşımlarına yapılan yorumlar, Safranbolu halkının, esnafının feryatları.,, İnsanın bunları görmemesi için kör olması gerek.

Tabii ki Allah’ın verdiği yeti yi, milletin verdiği dördüncü kuvvet denetim yetkisini, ticareti ile karıştırmayan kendi halinde bir basın mensubu olarak bunları görmezden gelemedik.

Gelemedik te, bazı tehditler bir yana, kırk kişiyi araya koymaya çalışmalar, hatır gönül ricalar ard arda gelmeye başladı. Haberlerden rahatsız olanlar, karnı ağrıyanlar, kurulu düzenden yasaları dibine kadar zorlayıp nemalananlar, başlangıçtan bu güne, kendilerinin ya da yakınlarının mal varlıklarında açıklanamayacak derecede fark olacağını düşünenler, eş, dost ahbap çavuş, gelin, çocuk, akraba belediye kadrolarını dolduranlar… kara kara düşünürken yol yöntem aramaya başladılar.

Bakıldı ki olmadı, malum birtakım mihraklar hemen devreye girdi.  Dezenformasyon lar, sütten çıkmış ak kaşık çalışmaları, kimilerine göre ağır ceza ya da başka mahkemelerdeki onlarca davanın, doğruluğu da yanlışlığı da netleşmemiş çok sayıda iddianın, siyasete bulaşmadan, helal gelmeden sonuçlanmasını sağlamakla görevlendirilmiş devletimin Kayyım’ını da niye atandı noktasına getirmeye başladılar. Keşke imkan olsa da takdir ettiğim, terör ve şer odaklarının korkulu rüyası,  İç İşleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'ya sorabilsek.

Her haberimizde söylediğimiz gibi umarız bu iddiaların hepsi iddiadan öteye gitmez. Umarız davaların sonuçları tertemiz çıkar. Biz utanmaya hazırız.

YA ÇIKMAZ İSE!

NOT: Haberlerimizde ismi geçenler, kendisinin kasdedildiğini düşünenler, rahatsız olanlar, açıklama yapmak isterler ise, Basın etiği ve objetif yayın ilkemiz gereği haber sitemizin sütunları kendilerine açıktır. Başka kişiler üzerinden rahatsızlığını dile getirmiş olanlara da bu şekilde söyledik.

UNUTANLARA, HATIRLAYAMAYANLARA, RAHMETLİ KEMAL SUNAL'IN KOLTUK BELASI FİLMİNİ TEKRAR İZLEMELERİNİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
cenk     2017-07-15 Sonuna kadar haklısınız derin haber yetkilileri halk sayenizde öğrendi gerçekleri vergilerinin çarçur edildiğini doğruluğunuzdan şupemiz yoktur umarım baskılara boyun eğmez ve gerçek leri yazmaya devam edersiniz kaleminiz doğruluktan ayrılmasın
Adem     2017-07-15 Evet heberde yazıldığı gibi kişi ve olaylar masumlaştırılmaya çalışılıyor olabilir ama bu sadece kendilerini kandırmaktan öteye gidemez. Çünkü 45.000 nüfuslu belediyeye göre öyle işler yapılmış ki iktarı ve muhalefeti oh be nihayet beklenen oldu diyor.Neden çünkü Safranbolu belediyesi birilerinin aile şirketi gibi yönetiliyordu.Esas sancı, telaş bu.Ben ne istersem, benim dediklerim sorgusuz olmalı deniyordu. Olmaz arkadaş Allah süre verir ama ihmal etmez. Artık hesap vakti. Tabi bu dünyada olan.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı