Advert
sandalye fabrikası karabük
Ak Parti İlçe Kongrelerinin Ardından
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

Ak Parti İlçe Kongrelerinin Ardından

Bu içerik 3163 kez okundu

Bu ülkenin fikir üreten, doğruluğun, dürüstlüğün, hakkın, hukukun yanında olmaya çalışan bir ferdi olarak son haftalardaki gelişmeler karşısında HAYAL KIRIKLIĞINA uğradım. Bir yanda savunduğum, benimsediğim değerlerim, bir yanda yaşananlar insana pes dedirttiriyor. Anlamakta zorlanıyor, kamuoyunun içindeki bir birey olarak VİCDANIM SIZLIYOR! Boşa koyuyorum dolmuyor, doluya koyuyorum almıyor. Anlık haberleri sizlere ulaştırmaya çalışan bir haber sitesi olarak okurlarımızın fark ettiği gibi hafta sonu bir tek haber bile atmayı istemedik.

Aslında suyu akışına bırakmayı, devre ve devrana ayak uydurup “işini yapıyormuş gibi” görünmeyi, hatta ve hatta tamamen bırakmayı ciddi şekilde düşünüp belki binlerce kez kendimde sorguladım. “Ne için, Kimin İçin”

Parmak sayısı kadar olan ve benim gibi düşünen dostlarımın da bana yakın halet-i ruhiye içinde olduğunu hissettim.

Ancak bir Müslüman olarak Yüce Allah’ımın Yusuf Suresinin 87. Ayetinde ki “Ey oğullarım! Gidin de Yusuf'u ve kardeşini iyice araştırın, Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü kâfirler topluluğundan başkası Allah'ın rahmetinden ümit kesmez.” Emri beni içinde bulunduğum YEİS ten vazgeçirdi.

İstiklal Şairi Mehmet Akif meşhur dizelerinde olduğu gibi,

“Atiyi karanlık görerek azmi bırakmak

Alçak bir ölüm varsa eminim budur ancak.”

“Gamı-tasayı bırak, iraden canlı ise!

Ümit kaynağı ol, olabilirsen herkese!”

Yeniden bildiğimiz doğrularda, hakkın ve halkın yanında, ömrümün son nefesine kadar mücadeleye devam etmeye karar verdim.

AK PARTİ KONGRELERİNİN ARDINDAN

Ak Parti hafta sonunda Eflani, Yenice ve Safranbolu ilçe kongrelerini gerçekleştirdi. Partiyi bulundukları ilçelerde 2019 yerel ve genel seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlayacak kongrelerini tamamladı. Pazar günkü Safranbolu ilçe kongresine bizatihi katılarak ‘kim, ne mesaj veriyor, ne vurguluyor’u anlamaya çalıştım. Milletvekillerimiz, Bakan Yardımcımız da katıldı. Ulusal kanallardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti Genel Başkanı olarak İstanbul genişletilmiş il divan toplantısındaki konuşmasını izledim. Ne dedi REİS?Bu sefer işimiz daha da zor. Zira Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde elli artı bir almak zorundayız. Bulunulan makamlardaki koltuklar güç almak için değil, güç katmak içindir.” Bu uyarı anlamak isteyenler için çok ciddi bir uyarıdır.

Peki ne konuşuldu kongrelerde? Konuşmaların hemen hemen tamamı Dış Politikanın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ak Parti’nin Kuruluşunun 16. Yılının ve kısmen de olsa FETÖ’nün üzerine kuruluydu. Bir tek farklı ses Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal’ın ana başlıklar ile Karabük ve ülke bazlı yapılan yatırım ve hizmetleri ortaya koyan konuşması vardı.

Hiçbir konuşmacı 16 Nisan referandumunda MHP ve BBP destekli alınan Karabük Geneli %61 sonucun neden %70 veya daha üzeri çıkmadığını sorgulamadı. Safranbolu ve Yenice’deki % 55 civarı alınan sonucu değerlendirmedi.

Hiçbir konuşmacı aylardır süre gelen Yenice’deki parti içi tartışmaları dile getirmedi.

Hiçbir konuşmacı Safranbolu’da Kayyum sürecine kadar gelişin sebeplerini ortaya koyamadı.

Hiçbir konuşmacı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta ısrarla vurgulamasına rağmen, FETÖ ile mücadelede yerel baz da gelinen noktaya değinmedi.

Karabük milletvekili Mehmet Ali Şahin özel olarak yürüttüğü Hükümet nezdindeki Kardemir görüşmelerinde gelinen noktayı anlatmadı.

Oysa kongreler, genel kurullar, yapılan doğruların, yanlışların mizana çekildiği, hesaplaşıldığı yerlerdir.

Bir yanda Genel Başkan Erdoğan’ın “parti kadrolarındaki metal yorgunluğu, değişim şartı, gençlere ağırlık verilmeli, hanımlara daha çok yer açılmalı, kapı kapı gezin, anlatın, vatandaşın gönlünü alın” sözleri bir yanda Eflani, Yenice ve Safranbolu’da bu sözler ışığında hazırlanan ve tek liste olarak yapılan kongreler sonrası seçilen ilçe teşkilatları.

Burada özellikle referandum da beklenenin altında evet oyu alan Safranbolu ve Yenice halkı ne istiyor, yarın kapı kapı dolaştığımızda bize hangi eleştirileri getirecekler veya hangi noktalarda teşekkür edecekler sorusunu oldukça fazla önemsiyorum. Zira bazı sorular olur ki yıllar bile geçse insanların hafızalarından silinmez ve temcit pilavı gibi karşımıza çıkıverir.

Elbette olumlu ya da olumsuz sonuçlarını, halkın nazarında % kaç değer göreceğini hep birlikte 2019 da yapılacak yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde göreceğiz.

Biz genel tabloyu değerlendirdik. Takdir ilgililer ile asıl olan vatandaşlarımızındır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı