Advert
sandalye fabrikası karabük
Budist Resmine Ödül Vermedin, Neyin Kafası Bu?
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

Budist Resmine Ödül Vermedin, Neyin Kafası Bu?

Bu içerik 3427 kez okundu

TFSF Myanmarlı Budist Resmine ödül iptal edilince kıyameti koparmış!

NEYİN KAFASI!

Ne zaman bu ülkede MİLLİ DURUŞU özümseyebileceğiz? Hadi kendi içimizde fikir, siyaset, makam, mevki… mücadelesinde farklı duruşlar sergileyebiliriz de, konu uluslar arası boyutlara geldiğinde ne zaman ortak payda da toplanıp, topyekun aynı çizgiye gelebileceğiz? Bizler, yazar, çizer, sanatçı, futbolcu, ressam, akademisyen, müzisyen… velhasıl fotoğrafçı olabiliriz. Elbette iştigal ettiğimiz konunun kuralları, kaideleri var, bakışı var. Ancak bazı konular, bazı zamanlar vardır ki, işte o konu ve zamanlarda TEK SES haline gelebilmek, büyük millet, büyük devlet olabilmenin temel şartıdır.

Bu ülkenin öncelikleri var. Bu ülkenin hassasiyetleri var. Bu ülkeyi lider gören, umut gören, örnek gören milyonlar var. Sıradan bir ülke olmadığımızın hala farkında olamayanlar mı var! MİLLİ DURUŞ diyoruz beyler, bunda anlayamayacak ne var?

Safranbolu Belediyesi'nin düzenlediği Altınsafran film festivalinin içine eklenmiş bir uluslararası fotoğraf yarışması var. Tanıtım ve etkinliklerde çeşitlilik olsun denmiş. Bunu da kurumsal olsun diye TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) na organize et denmiş. birisi Safranbolu Belediyesi’nden olmak üzere içinde Prof, Yrd. Doç. gibi Akademisyenlerin de olduğu,  5 kişilik tamamı Türk seçici kurul oluşturulmuş. Üstelik 2.400 fotoğraf müracaatı olmuş.

Yıllardır Myanmar’da akan Arakanlı müslümanların kanı bu sene zirve yapmış. Budist rahipler, çoluk çocuk demeden sırf Müslüman oldukları için binlerce insanı katletmiş.

Yüzbinleri ülkelerinden kaçıp göç etmeye zorlamış. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapılan zalimliğe daha yüksek perdeden, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda bile dile getirmiş, dikkatleri çekmeye çalışmış.

Eşleri Emine Erdoğan hanımefendi yaşanan acıyı yerinde görmeye, merhem olmaya gitmiş.

Şimdi siz bu ortamda, 2.400 fotoğraf arasından Myanmarlı bir fotoğrafçının Budist tapınağı önünde, Budist rahip giysili gençleri içeren resmi ödüle layık görmüşsünüz. Bir okurumuz fark etmiş, konu bize ulaşmış, bizde eleştirel haberi yapmışız. Sonunda Safranbolu Belediyesi ödülü iptal etmiş.

Aman Allah’ım, bizim TFSF yönetim kurulu kıyameti koparıp desteğini çektiğini duyurmuş. Biz çok üzüldük! Yaptığınızın Safranbolu’ya ne katkısı olduğu ayrı bir tartışma konusu. Ancak insanın sorası geliyor. Sizin MİLLİ DURUŞUNUZ nerede?

Yönetim Kurulu Üyesi ve jüri de bulunan Yrd. Doç.Ömer Gemici beyefendiye soruyoruz bu soruyu,

Sizin hassasiyetleriniz yok mu? Diye. El cevap! Fotoğrafın politikası ve siyaseti olmaz.

Soruyoruz, Filistin’den, Mavi Marmara baskınından fotoğraflar olsa idi yine seçer miydiniz? Cevap, Uluslararası ne derler?

Cumhurbaşkanımız Siyaset mi yapıyor, politik mi davranıyor diye soruyoruz? Cevap, dünya da yalnızlaşırız!

Şimdi ben desem ki, seçilen bu resim "siz en yüksek perdeden ne derseniz deyin. Biz sizin ülkenizde istersek ödül bile alırız" manasına gelir, ne cevap vereceksiniz?

Neyin kafası bu beyler? Dünya ne der, birileri ne der? Diye diye bu ülke yıllarca ekonomik, siyasi, kültürel, dini emperyalizmin pençesinde kalmadı mı? Hassasiyetlerini, Milli duruşunu kaybetmeye yüz tutmadı mı? Tarih okumuyor musunuz? Geçmişten ders almıyor musunuz?

Bak! ABD ajan papazını istiyor, biz ne diyoruz, VER PAPAZI AL PAPAZI. Ne yapsaydık. Aman ha Amerika ne der, verelim hemen papazı mı demeliydik!

Sizdeki NEYİN KAFASI bu beyler?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
404 not found     2017-10-06 Safranbolu belediyesinde dolap halen dönüyor Kayyum uyutuluyor altı oyuluyir haberi yok.
yasir     2017-10-06 Milli duruş sergiliyecez diye belimiz kırılmadı mı sait bey, sürekli değişmiyor mu duruşumuz.Barzaniyle megri megri söylemedik mi, Esed kardeşimiz değil miydi, mavi marmaradakiler giderken bize mi sordular.Çok önemli işler yapıyorsunuz ama asıl önemli eleştirileri yap(a)mıyorsunuz. Özet olarak milli duruş anlayışınız çok yanlış, ama arakan hassasiyetiniz gayet yerinde.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı