Advert
sandalye fabrikası karabük
SİYASİ TEMİZLİK YAPMAZSANIZ HALK BU TEMİZLİĞİ YAPAR
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

SİYASİ TEMİZLİK YAPMAZSANIZ HALK BU TEMİZLİĞİ YAPAR

Bu içerik 1805 kez okundu

FETÖ OPERASYONLARI

15 Temmuz akşamı yaşanan ve felaketin eşiğinden döndüğümüz FETÖ’nün gerçekleştirdiği darbe girişimi ardından Ülkemizin her noktasında olduğu gibi Karabük’te de operasyonlar devam ediyor.

Gördüğümüz, takip ettiğimiz ve izlediğimiz kadarı ile Emniyet Teşkilatı gerek daha önceden tespit edilen, gerek gelen ihbarların değerlendirmesi, gerek istihbarat, gerekse gözaltına alınan itirafçılardan edindiği bilgi ve belgeler ışığında bu operasyonları sürdürüyor.

Özellikle  darbe girişiminden bir ay önce çıkan tayinler, ki geleceklerin nerede ise üç katı polisin Karabük Emniyetinden tayinleri çıkmıştı, gerekse FETÖ operasyonlarının ilk ayağının emniyetin kendi içinde başlayan temizlik harekatı sonrası açığa alınan, uzaklaştırılan ve tutuklanan polislerden sonra kalan kadro her kesimden insanın taktir ettiği gibi Serhat Tezsever ve ekibince en iyi şekilde sürdürülmeye çalışılıyor.

YETER Mİ?

Elbette ki yetmez. Zira son bir aydır yerel ve ulusal basından takip ettiğimiz kadarı ile, yıllarca FETÖ’nün yanında, yamacında, göbeğinde olup da yollarını ayıranların anlattıkları bizlere ayna tutuyor. Ne diyorlar; Kamufle olabilmek için, gizlenebilmek için her şeyi yapın. Kimler? Tabii ki İMAM diye adlandırdıkları ve güya bunların üstündeki yöneticiler. Zaten bunlara da KRİPTO ismi telaffuz edilmeye başlandı. Esas operasyonların  ve temizliğin bu boyutlarda olması halkın da beklentisi. Anladığımız kadarı ile bu insanlar kendilerini koruyabilmek için SATRANÇ oyununda olduğu gibi, öncelikle, piyonları, olmadı filleri, atları feda edebiliyorlar. Kale ler, Vezir ve Şah sağlam kalabilsin diye.

17-25 ARALIK SONRASI “KIRK LANDIK”

Şu an yürütülen operasyonlarda genel kıstas anladığımız kadarı ile 17-25 Aralık olaylarının milat kabul edilmesi. Yani sözün halkın anlayacağı şekliyle, “gözlerimiz görmedi, kulaklarımız duymadı, anlayışımız algılamadı” 17-25 Aralık’ta gerçeği gördük. “KIRK LANDIK” Tertemiz olduk.  Hafızalarımızı tazeleyelim. “REİS” Recep Tayyip Erdoğan ne demişti? “İnlerine kadar gireceğiz bunların” Bu söylemi ile temizlik operasyonlarına hız vermişti. Düğmeye basmıştı. Elbette ki gerçekten bu uyarıyı görerek, dikkate alarak kendisine çeki düzen veren, elini eteğini bu FETÖ cülerden çeken çok insan olmuştur. Ancak madalyonun arkasını çevirdiğimizde, bu sert ÜLTİMATOM dan sonra, yerin altına inenler. Kendini gizlemeye başlayanlar. FETÖ’nün talimatıyla kılıktan kılığa, karakterden karaktere girip her türlü manevra ile, kendini tespit edilemez hale getirenler. Sütten çıkmış ak kaşık oluverenler. Öpülen elin yüzdeki izini yıkayıverenler. Yani KRİPTO olanlar. Şimdi esas mesele bunların ayıklanabilmesi.  Bu oldukça zor olacak gibi görünüyor.

180 MİLYAR DOLAR

İşte FETÖ’nün konuşulan ve hükmettiği iddia edilen küresel sermaye. Şu an Merkez Bankamızın rezervlerinden bile fazla bir para. Bu konuşulan rakam. Kimbilir kaydı kuydu olmayanlar ile birlikte kaça katlar. Peki bu kadar büyük bir sermaye sadece HİMMET paraları ile toplanabilir mi? Sizce bunun altında ciddi bir İŞ ve TİCARET çevresi olması gerekmez mi? Dikkat edelim ki PKK da dahil bütün terör örgütlerinin ayakta kalabilmelerinin temel nedeni yarattıkları MADDİ FİNANSAL kaynak. Bu kaynakları kurutmadan FETÖ de dahil bir terör örgütünü çökertmemiz ve tamamen temizlememiz mümkün olmasa gerek. Yani sivrisinekle uğraşma ile birlikte esas hedef bataklığı kurutmak olmalı. İşte bu bağlamda FETÖ terör örgütünün finansal kaynakları, İş ve Ticaret çevre ve uzantıları bugünkünden çok daha dikkatli takip ve araştırılmalı.  Sermayenin tabiri caiz ise GBT’ si çıkarılmalı.  Özellikle bu kesimlerin operasyonları için Emniyet Güçlerinin elinin güçlendirilerek önünün en geniş şekilde açılması gerekmez mi?

SİYASİ TEMİZLİK

Cumhurbaşkanımız defalarca anlattı. Başbakan ve AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım teşkilatlara ivedi temizlik yapılması konusunda talimat gönderdi. MHP ve CHP de bu meyanda, yüksek yada kısık sesle de olsa açıklamalar yaptı.

Peki nerede hani siyasi temizlik? Hiç duyan oldu mu? Milletvekillerinden, İl Genel Meclislerinden, Belediyelerden, İl ilçe teşkilatlarından hiç FETÖ soruşturmasında ihraç edilen, göz altına alınan, adaletin karşısına çıkarılan oldu mu? Biz henüz ciddi manada bir şey duymadık. Eğer bütün siyasi partilerin içi, bu kadar temiz ise Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanlar neden böyle bir çağrı ve talimat yapmaya ihtiyaç duydu?

Siyasi Partileri daha düne kadar birbirlerine en ağır şekilde sözler söyleyecek kadar, düşman ülkelerin siyasetçileri kadar, eleştiri bile denilmeyecek derecede sözler ve söylemler söylenmesinde, politikaların ülkeyi siyasi karmaşaya götürme noktasına getirmede FETÖ'nün siyasi uzantılarının parmağı olamaz mı?

Allah aşkına açık yüreklilikle hep birlikte söyleyelim. En küçük memurun tayin terfi ve atamasından, hatta Kamu’nun hizmet aldığı müteahhitlerde çalışan elemanların alımı da dahil, Devletin milyonlarca liraya varan teşviklerinin onaylanmasına kadar, teftişlerden kontrollere kadar, izinlere kadar, siyasetin izni, oluru, uygunluğu olmadan mümkün oldu mu? Halkın önüne  sandık koyup sorsanız kaç kişi buna “hayır siyaset hiç karışmıyor” der?

Siyasetin içinde hiç mi bu atama, tayin, terfi, izin, teşvik, vs lere müdahele eden FETÖ’ cü yok?  Velhasıl görünen gerçek şu ki, siyasetin içinde de ciddi bir temizlik yapılması gerekli. Ancak ne yazık ki, siyaset bunu yapmakta biraz nazlanıyor gibi. Kendilerince haklı tarafları olabilir. Siyasi boşluk, karşı blok vs oluşabileceği düşünülebilir. Ancak bu temizlik muhakkak yapılmak zorunda.

Siyasetin yöneticileri bu temizliği kendileri yapmazlar ise emin olun 15 Temmuz gecesi tankların önüne kafasını koyanlar, mermilerin, uçakların, helikopterlerin, bombaların önüne göğsünü siper edenler ilk seçimlerde bu temizliği kendisi yapar. Hem de öyle yapar ki, 15 Temmuz akşamı şaşkına dönen FETÖ ve uluslar arası bağlantılarının hesap edemeyip şaşırdıkları gibi şaşırtarak yapar. Buradan şimdiden söylüyorum ki, ilk yapılacak seçimlerin temel konusu FETÖ olacaktır. Halkın içine inin göreceksiniz ki, onlar çok şey biliyorlar. Çok daha iyi görüp yorumluyorlar. Ciddi ciddi FETÖ cü ayrımını yapabiliyorlar.

EY SİYASETÇİLER  BU MENÜ ÖNÜNÜZE MUTLAKA GELECEK. GELİN SİZ MENÜ ÖNÜNÜZE GELMEDEN TEMİZLİĞİNİZİ ŞİMDİDEN YAPIN

Hoşçakalın

Allah’a emanet olun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı