Advert
sandalye fabrikası karabük
Ak Parti ve FETÖ Temizliği Ne Oldu?
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

Ak Parti ve FETÖ Temizliği Ne Oldu?

Bu içerik 2402 kez okundu

Bildiğiniz gibi 15 Temmuz akşamı ülkemizi derinden sarsan bir darbe girişimi yaşadık. Eğer Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın CNN Türk te yiğitçe o çağrısı olmasaydı bugün kimbilir neler olurdu hayal bile edemiyorum. Bugün dikkat ettim CNN Türk bu açıklamanın haberini 00:24 de metin haline getirmiş. Açıklamadan  sonra 10 dakika içerisinde olsa ve açıklamalar 6 dakika yı bulsa yani nerede ise tam gece yarısı Sokağa çıkın çağrısı yapmış görünüyor.

Bu çağrıdan sonra halkın sokağa çıkışı ve yaşananlar zaten hepimizin hafızalarına bir daha unutulmamak üzere kazındı. Darbenin bastırılmasının ardından da ciddi bir FETÖ operasyonu ve temizliği başladı. Şu ana kadar kamu kurumlarında ciddi bir çalışma yapıldı ve yapılıyor. Ticaret kesiminden de gözaltı ve tutuklamalar devam ediyor. Ancak ne hikmetse bunu daha önce de dile getirdik siyasi temizlik bir türlü başlamadı yada başlatılamadı.

Başbakan sayın Binali Yıldırım nerede ise bir ay önce tüm il teşkilatlarına acil bir genelge göndererek bir an önce teşkilatlarda, parti de gerekli FETÖ çalışmasının yapılması talimatı verdi.

Peki geçen süreçte ne oldu? Mesela Karabük İl ya da İlçe teşkilatlarında bir çalışma yapıldı mı? Ak partili belediyelerde bir çalışma yapıldı mı? Tam bir sessizlik hakim. Kulağımıza gelen duyumlar çeşitli söylentiler var ancak neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt etmek çok zor. Kimileri diyor ki 13 kişilik bir liste genel merkeze gönderildi. Kimileri de 16 kişi diyor. Ancak çok geniş bir kesimden duyduklarımızda İl Başkanı Timurçin Saylar’ın hiçbir isim tespit edemediği ve Ak Parti Genel Merkezine herhangi bir isim bildirmediğini söylüyor. Gelinen noktada bu konuda şeffaf olmak çok önemli ancak bir gizem perdesi devam ediyor.

Bugün yıllarını siyasete vermiş, milli görüşün yıllardır temsilciliğini yapmış ve Recep Tayyip Erdoğan’a gönül vermiş, özüne sözüne güvendiğimiz bir Ağabeyimiz ile sohbet ettik bu konuları. Yorumları ve düşünceleri ile çok ilgimizi çekti.

"SİYASET TEMİZLENMEDEN TÜRKİYE TEMİZLENMEZ"

Saygıdeğer Ağabeyimiz sohbetin bir yerinde tam bu cümleyi kullandı. Hatta Ak Parti de bir temizliğin kesinlikle şart olduğunu dile getirdi.  Türkiye’de her yere girmiş bu FETÖ terör örgütünün Ak Partiye kesinlikle girmediğini söylemek mümkün değil dedi. "Bu kişisel bir mesele değil. Eğer size karşı birisi bir suç işlerse siz affedebilirsiniz yada görmezden gelebilirsiniz. Ancak topluma ve millete karşı işlenen bu suçlara iştirak edenleri görmezden gelirseniz sizde bu suça iştirak etmiş olursunuz. Sizin topluma karşı, devlete karşı işlenen suçları yada suçluları affetme gibi bir hakkınız olamaz. Şu an Ankara’nın ve genel merkezin işleri başından aşkın. Hem Nato’ya hem Amerika’ya karşı bir kurtuluş savaşı yürütüyoruz. Elbet yakın bir zamanda zafere ulaşacağız. İşte o zaman genel merkez teşkilatlara dönecek ve ne yapılıp ne yapılmadığını görecek. Peki ne yapacaksınız o zaman? Bunlar bir gün size mutlaka dönecek yalnız o dönüşün nasıl olacağını iyi hesap edip iyi düşünmek lazım", diyerek sözlerine devam etti.

Aslında uzun bir sohbet oldu ama aldığımız kısa ve öz not bu oldu. Kendisini yıllarca takdir ettik ve bu hoş sohbet te takdir konusunda ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha doğruladı.Çünkü kendisini sorgulayabilmek ve eleştirebilmek çok büyük bir erdemliktir.

Konuya başka bir açıdan bakıldığında burada Karabük Milletvekillerimizin tavrı da başka bir merak konusu. Bunu ilerleyen günlerde elbette geniş bir şekilde işleyeceğiz. Ancak burada kurumsal olarak Genel Merkezin temsilcisi ve sorumlusu İl Teşkilatı. Biz de bu yüzden İl başkanlığı penceresinden duruma şöyle bir göz atma ihtiyacı duyduk.

Yine hatırımıza gelen bağlantılı bir konu da elbetteki KASİAD. Herkesin malumu FETÖ'cü örgütlenme ve ilintileri nedeniyle bu dernek kapatıldı ve OHAL yasasına göre gereği yapıldı. Hatta son başkanı tutuklandı. Bu bağlamda Ak Parti Karabük Teşkilatları ve KASİAD üyelikleri  ile ilgili yeterli hassasiyet ve araştırmanın yapılıp yapılmadığı da bir başka merak konusu. 

Bu arada darbe girişiminin hemen ardından bir SMS olayı yaşandı. Bizde bunu haber haline getirmiştik. Özellikle yukarıda “Reis”in sokağa çıkın talimatının saatini yazdık. Ak Parti İl Teşkilatı olarak acaba bu SMS olayı yeteri kadar araştırıldı mı?

Çünkü çağrı “Reis” den gelmişti. Çünkü o çağrıyı yapan lider Recep Tayyip Erdoğan’dan bu partinin kurucusundan geldi.. Çünkü Cumhurbaşkanından geldi. Çünkü Ak Parti tabanının tamamının Usta, lider, Başkan gördüğü insandan geldi.  Hem de ülkenin demokrasine, halkına, iktidarına, hükümetine sahip çıkma çağrısı idi.

Peki böyle bir durumda gerçekten yeteri kadar araştırma yapıldı mı? Açıklamalar ile yetinildi mi?

Elbette hiçbir şey gizli saklı kalmaz. Bir gün her şey doğrusu ne ise ortaya çıkar. Hep birlikte göreceğiz.

Allah'a Emanet Olun.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı