Advert
sandalye fabrikası karabük
Bu sürtüşme kimseye fayda sağlamaz.
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

Bu sürtüşme kimseye fayda sağlamaz.

Bu içerik 1108 kez okundu

Bir süredir kulağımıza gelip duruyor. Gerçek midir? Yoksa birilerinin özel amaçları için körüklediği bir anlaşmazlık mıdır? Veyahut ta aslında hiçbir şey yok ta kamu oyuna böyle mi lanse edilmeye çalışılıyor bilemiyoruz. Ancak bu söylenti iyiden iyiye konuşulmaya başlandı.

Rivayetlere göre bir süredir Karabük Medikar Hastanesi yönetimi tarafından Karabük Emniyet Personeline hizmet verilmemesi, ilgilenilmemesi yönünde bir tavır ve talimat yürütüldüğü, hatta bunun İl Emniyet Müdürünü bile kapsadığı şeklinde. Dediğimiz gibi bu bir rivayet. Umuyoruz ve diliyoruz ki böyle bir durum sadece dedikodudan ibarettir. Eğer sadece dedikodu ise o zaman böyle bir durumun olmadığının bir şekilde Karabük Medikar Hastanesi yönetimi tarafından kamu oyuna deklere edilmesi uygun ve isabetli olacaktır.

Ancak, eğer bu söylentiler kısmen ya da tamamen doğru ise o zaman aslında toplumsal olarak kimseye fayda sağlamayacağını düşündüğümüzü böyle bir sürtüşmenin, böyle bir tavır sergilemenin arkasında nelerin olduğunu iyi incelemek lazım. Zira bir tarafta yöremize ciddi bir sağlık hizmeti veren bir kurum, diğer tarafta ise halkın can ve mal güvenliği için gece gündüz çalışan, canını dişine takan, özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası can siperane  çalışan, ülkeyi içine sokulmak istenen kaostan korumaya gayret gösteren bir emniyet teşkilatı ve Karabük halkının çalışmaları noktasında üzerinde konsensüs sağladığı, taktir ettiği bu teşkilatın İl Emniyet Müdürü. Nihayetinde devletin önemli bir birimi.

SÖYLENTİNİN TEMELİNDE NE VAR?

Bahse konu söylentinin aslında temelinde çok şey olduğu konuşuluyor. İşte size sadece bunlardan bir tanesi Özel Medikar Hastanesinde çalışan bir güvenlik görevlisinin, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’in bir hastayı ziyareti sırasında refakat ettiği. Bu refakat sonrası ise hastane yönetici yada yöneticileri tarafından çağrılarak “Biz size tenbih etmedik mi? Hiçbir şekilde emniyetten kim gelirse gelsin, bu emniyet müdürü bile olsa yardımcı olunmayacak ilgi gösterilmeyecek” şeklinde bir azarlama ve sonrasında başka sebepler öne sürülerek bir iki gün sonra iş aktinin fesh edilmesi.  Bu örneğin yanında başka söylentiler de olsa gerisini yazmaya şimdilik gerek yok.

NE YAPILMALI?

Aslı var ya da yok. Bu söylentilerden sonra Karabük Medikar Hastanesi yönetiminin ya da üst düzey yetkili bir yöneticisinin bir açıklama yapıp “Bu söylentilerin kaynağını bizde bilmiyoruz. Ancak bunlar tamamen asılsızdır. Devletin hele hele şu dönemde gece gündüz çalışan Emniyet Teşkilatı ve onun Müdürü ile bizim bir sorunumuz olamaz. Biz zaten sağlık hizmeti vermenin yanında ticari bir işletmeyiz. Elbette ki ticari yönden de bizim için böyle bir tartışma olmasının bize faydası olamaz. “ demesi, yada kendilerine göre uygun bir lisan ile açıklama yapması, huzura ve birlik beraberliğe son derece ihtiyacımız olan şu günlerde gerçekten çok uygun düşeceğini düşünüyoruz. Hatta ve hatta hastane yöneticileri tarafından il emniyet müdürüne yapılacak bir ziyaret bu söylentileri kökünden sona erdirecektir.

Umarız kısa bir zaman içerisinde çözüme kavuşur.

Allah’a emanet olun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı