Advert
sandalye fabrikası karabük
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

"BİR TAŞIN ALTINDAN DA ÇIKMA YAHU"

Bu içerik 3027 kez okundu

"BİR TAŞIN ALTINDAN DA ÇIKMA YAHU"

Aslında benim için çok önemi olan 28 Ağustos tarihini işleyecektim bugün. Entrikayı, dalavereyi, insanların bir çırpıda nasıl karalanabildiğini, nasıl fütursuzca şeref ve ticari itibar ile oynanabildiğini, mertçe ortaya çıkma yerine dolap arkası dolaplara nasıl saklanıldığını, çıkar uğruna insanların nasıl gözünü karartabildiklerini, insanlığın, dostluğun, vicdanın, onurun nasıl unutulduğunu anlatacaktım bugün. Ancak bu kadarla yetinelim yeter, gelecek günlerde söyleyecek çoook sözümüz olacaktır. Zira hiçbir şey sonsuza dek gizli kalmaz.

Ülkemizin kanunlarına uyduktan sonra herkesin siyaset ve ticaret yapma özgürlüğü vardır elbette ki. Bu doğal haktır. Nizami yollardan olduktan sonra, helal kazanç olduktan sonra Allah herkesin siyasetini de, ticaretini de açık ve başarılı eğlesin.

Ancak son günlerde iyiden iyiye kulağımıza gelir oldu. Ne zaman siyaset, cemiyet ya da ticaret çevrelerinden birileri ile iki sohbet etsek, hani tabiri caiz ise, hangi taşı kaldırsak altından bir isim çıkıveriyor. Aslında taşı kaldırmadan çıkıyor. Kaldırsak kim bilir duyduklarımızdan başka neler çıkar. Ünü Karabük’ü bile çoktan aşmış.  Bolu’sundan Düzce’sine almış başını gidiyor. Hani çoğunluğu gerçek olsa, bırakın Karabük’ün yerel gündemini, ulusal gazete ve TV lerde bile gündem olacak nitelikte!

Henüz kendisi ile tanışmadık. Duyuyoruz sadece. Söylenenlerin ne kadarı doğrudur, ne kadarı gerçektir bilmiyoruz. Ancak her duyduğumuzda “Pes Doğrusu” demekten de kendimizi alamıyoruz. Elbette ki Allah bir gün nasip ederse, oturup konuşacak, bir çay içecek zaman gelir. Bizde duyduklarımızı sorma, çek etme imkânı buluruz. Zira kimseyi tek taraflı zan altında bırakmayı asla istemeyiz. Bu bizim yaşam felsefemize de aykırı.

Ancak inanın konuşulanlar karşısında “ Yahu biraz yavaş olsan, ne bu hırs” demekten kendinizi alamazsınız. Zaten ne zaman bu tür konular önüme geliyor hemen rahmetli Keml Sunal filmleri gözümün önüne geliveriyor. Yıllar önce öyle güzel işlemiş ki. Hani aynı filmleri onlarca izliyoruz da bıkmıyoruz ya demek ki değişen bir şey yok, hep aynı tas, aynı hamam.

Karabük Derin Haber olarak yayın hayatımıza başladığımızdan beri haber felsefemiz bellidir. Toplum ve millet yararına olan, halkı ilgilendiren, kamuya mal olan her konuyu haber olarak sayfalarımızda siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Üzerimizdeki kamuoyu adına 4. Kuvvet görevini layık olduğu şekliyle yerine getirmeye çalışıyoruz. Bizi tanıyanlar bilir ki,  karakterimiz de doğru bildiği yoldan asla dönmezdir.

İlerleyen günlerde duyumlarımızı, araştırmaya dönüştürüp kamuyu ilgilendiren kısımlarını haber sütunlarımıza taşıyacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın.

Allah’a emanet olun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı