Advert
sandalye fabrikası karabük
FETÖ-KAMU İHALELERİ-HİMMET
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

FETÖ-KAMU İHALELERİ-HİMMET

Bu içerik 2483 kez okundu

HİMMET

15 Temmuz akşamı yaşanan FETÖ darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlar hız  kesmeden devam ediyor. Yerel ve Ulusal ölçekli gelişmeleri yakından takip etmeye gayret gösteriyoruz. Özellikle Ulusal Ölçekli yayın ve haberlerden edindiğimiz bilgi ve izlenimler bize şunu gösteriyor ki; FETÖ ve devletin içindeki uzantıları tabiri caiz ise himmet toplama yarışı içerisinde “Sinekten Yağ Çıkarma” gayreti içerisinde olmuşlar.

Kurulan kumpaslarla önce adalet mekanizmasının çarkına düşürüp sonra seni bundan kurtarırız yaklaşımı ile çok büyük paraları zoraki himmete dönüştürmüşler gibi görünüyor. Mesela Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklamalarını izledik. Pes doğrusu dedik. Örnekleri çok.

Yine buna benzer şekilde Kamu kurumlarında üst düzey yetkili konumuna gelen FETÖ uzantılarının yetkileri dâhilinde yaptıkları ihalelerde, ihaleyi verme şekli ve sonrasında özellikle elden tahsil edilen HİMMET ler  ile ilgili  üst üste açıklama, itiraf ve bilgileri anlatma noktasında insanı hayretlere düşürmeye devam ediyor.

KARABÜK’TE DURUM

Kentimiz de tüm yetkili kurumları ile FETÖ hesaplaşmasını gayretli bir şekilde sürdürüyor. Sürdürmeye de devam edecek gibi görünüyor. Henüz siyaset ve finans ayağı ile ilgili ciddi sonuçlar ortaya çıkmadı. Ancak çalışmaların Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatları doğrultusunda ciddiyetle yürütüldüğüne inanıyoruz.

KARABÜK – KAMU İHALELERİ VE FETÖ

Ülkemizin birçok yerinden gelen soruştuma, gözaltı ve tutuklamaların sebep sonuç ilişkisi ile ilgili kamuoyuna yansıyan haberlerin yerel ölçeğimize indirgendiğinde insanın aklına hemen “ACABA” sorusu geliveriyor. Elbette ki hukuken suçlu olduğu kesinleşmeyen herkes masumiyet karinesi gereği suçsuzdur. Kimseyi de suçlamak niyetinde değiliz.  Ancak akıllara durgunluk verecek kadar oluşan bu karmaşa içerisinde yapılacak bir araştırmanın, madalyonun öbür tarafından baktığında olası töhmeti de ortadan kaldıracağını yani bir nebzede doğal aklanma olacağı kanaatindeyiz.

Mesela bazı yerel basın organlarımızda KÖYDES ihalelerinden ısrarla bahsedilerek vurgulanıyor. Durup dururken olmasa gerek, net şekilde KÖYDES ihaleleri denmesini iyi irdelemek gerek.

İşte hep birlikte görüyoruz. Karabük’te görev yapmış bir çok üst düzey kamu personeli şu an görevden alınmış, gözaltına alınmış ya da tutuklanmış durumda. Düşünün kaç tane vali, kaç tane il müdürü?

Sizce bunların görevde oldukları sürece yaptıkları kamu ihalelerinin de gözden geçirilmesi gerekmez mi? Yakalanan bazı “İMAM” “ABİ” ya da “ABLA” lardan bu tür ihaleleri alan firmalar kanalı ile özellikle kayıtsız kuyutsuz ödemeler tahsil ettiniz mi? Çek senet vs aldınız mı noktasında daha etkin bir sorgulama yapılması gerekli değil mi?

Anladığımız kadarı ile FETÖ organizasyonunda bu tür İMAM, ABİ ve ABLA  lar sık sık bir iki yılda bir yer değiştirilmiş. İfşa olmamak için, gizliliği korumak için. Ülkenin değişik yerlerinde yakalanan bu kişilerden muhakkak daha önceki görevlendirdikleri yerler ile ilgili bilgiler de sorgulamaya alınarak bu bilgiler ilgili şehirlerin soruşturmaya yürüten kurumlarına iletilmesi gerekmez mi?

Sözün hülasası özellikle Karabük’teki kamu ihalelerine de dikkat çekmek gerek. En azından bravo ya kentimizde kimse FETÖ ye himmet vermemiş, helal olsun demek için bir gözden geçirmeye ihtiyaç olsa gerek.

Bildiğimiz kadarı ile ve yanılmıyorsak bu tür soruşturmalar genelde MASAK tarafından yapılıyor. En azından ticaret erbabı tarafı. Ancak geçmişte de dile getirdiğimiz gibi Karabük Emniyeti kadrosu nerede ise yarı yarıya düşmüş bir şekilde ve geceli gündüzlü çalışma gayreti içerisinde. Şundan da eminiz ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın meydan nöbetlerinde olduğu gibi, bitti diyene kadar bu araştırma ve soruşturmalar devam edecek. Er yada geç gerçek ne ise ortaya muhakkak çıkacak.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı