Advert
sandalye fabrikası karabük
KYK İl Müdürlüğü'nde Görev Değişikliği mi Olacak?
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

KYK İl Müdürlüğü'nde Görev Değişikliği mi Olacak?

Bu içerik 5120 kez okundu

KYK İl Müdürü Kadir Öztürk Görevden Alınacak mı?

Bir süredir devam eden ve Karabük Üniversitesi’nin akademik yılı açılışı öncesinde oldukça fazla gündeme oturan, Karabük’teki KYK yurtları ile ilgili tartışma ve haberler bir türlü durulmadı.

Akademik Yıl açılışına güç bela, eksik gedik yetiştirilen yurtlardan, bu yurtlara ait kantinlere kadar bir sürü sorun ve soruları beraberinde getirdi ve getirmeye de devam ediyor.

Geniş ve sınırsız bir bütçe, bir sürü harcama kalemlerinin “uygun gördüm” esasına göre yapılması da ayrı bir tartışma konuşu oluşturarak, boyutu farklı mecralara taşımaya başladı.

Öte yandan bazı yurt öğrencilerinin bazı dernek ya da vakıflara yönlendirme yapılıyor şeklindeki söylentiler de işin çabası.

Siyaset kurumunun yetkilileri ise bütün il müdürlüklerinde olduğu gibi, KYK konusunda da ısrarla “işinizi düzgün ve doğru yapın. Karabük’te hizmet noktasında hiçbir sıkıntı ve şikâyet istemiyoruz” şekliyle başlayan konuşmalarına rağmen süregelen sıkıntılar, sorunlar ve söylentiler anladığımız kadarı ile siyaset kurumunu da bıktırdı.

Diğer yandan Ak Parti Karabük İl Teşkilatında görev yapmış ve yapan bazı kişiler hakkında ulu orta yapılan yorumlar, söylenen sözler, birilerinin arkasına sığınma, birilerini kötüleme çabaları içten içe kulaklara gelmeye, şimşekleri üzerine çekmeye çoktan başladı.

Haber kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere göre Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yakın tarihteki Karabük ziyaretinin kapalı kapılar bölümünde konunun dile geldiği, Sayın Bakan’ın KYK İl Müdürü’ne sert eleştirilerde bulunduğu “halk diliyle fırça attığı” ifade ediliyor.

DEDİKODULAR

Öte yandan dünkü köşe yazımızda, kentimizde KYK kantin ihalesini alan bir iş adamına aldığı bu ihaleyi başkasına devretmesi noktasında KYK ‘nın en tepesinden talimat geldiği şeklindeki konuşulmaya başlanan söylentiyi araştıracağımızı söylemiştik.

Yaptığımız araştırmalar neticesinde, söz konusu iş adamına böyle bir talebin gelmediğini, alınan Yurt Kantininin halen ihaleyi alan iş adamı tarafından çalıştırıldığını, hatta KYK nın değerlendirme kriterlerine göre puanının diğerlerinin çok çok üzerinde olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Konunun muhatabı iş adamı ile söz konusu söylentinin doğruluğunu konusunda gazetecilik etiği açısından yaptığımız görüşmede de, kendilerine böyle bir talebin gelmediğini,  ve de başkasına bir devir işleminin olmadığını diğer bilgilerimiz ile birlikte teyit etmiş olduk.

Ayrıca ilgili iş adamı yaptığımız görüşmede bu söylentilerin maksatlı, kasıtlı ve zarar verici olduğunu belirtti.

Sonuç olarak 60 binin üzerinde üniversite öğrencisine hitap eden yöremizde, özellikle KYK konusunda uzun süredir söylenti ve tartışmaların yaşanmasının Kurumun İl Müdürlüğü’nce sürecin iyi yönetilmediğini açıkça ortaya koyuyor gibi. Bu şartlar altında, “of the record” yazılmamak kaydıyla edindiğimiz bir çok bilgiyi de göz önünde bulundurduğumuz da çok kısa bir süre içerisinde KYK İl Müdürlüğü’nde bir görev değişikliği olacak gibi görünüyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüseyin     2016-11-10 Alma mazlumun ahını çıkar Aheste Aheste inşallah en yakın zamanda Karabükümüzden gider.. inşallah sıra ondan daha beter ve egoist olan Mesut Yakut'a sıra gelir!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı