Advert
sandalye fabrikası karabük
UYUYAN KENT! TEZCANLIMIYIZ YOKSA VURDUMDUYMAZ MI?
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

UYUYAN KENT! TEZCANLIMIYIZ YOKSA VURDUMDUYMAZ MI?

Bu içerik 3032 kez okundu

UYUYAN KENT! TEZCANLIMIYIZ YOKSA VURDUMDUYMAZ MI?

Ülkemiz adı konulmuş bir savaşın “İkinci Kurtuluş Savaşı” içinden geçiyor. Ulusal medya haberleri ve tartışma programları, Suriye üzerine yoğunlaşmış durumda. Ancak bu tartışmaların içerisinde yerel baz da sorunlarımızda elbette her geçen gün birikiyor ve elbette ki çözüm bekliyor.

Karabüklüler olarak duyarlılık ve takip konusunda uyuyan bir yapımız zaten var iken son günlerde tamamen kış uykusuna yattık gibi. Bizlerin bu “DERİN UYKUSU” sorunlarımızın çözümü noktasında da sanki ÇÖZÜCÜLERİ de uykuya alıştırıveriyor. Basın olarak bizler her hatırlattığımızda ise TEZCANLI yakıştırması işin bahanesi oluveriyor.

DERİN UYKULARA UYANIN HATIRLATMALARI

Kantar Ne Oldu?

Sanayi Bakanı geldi üzerinden iki aydan fazla geçti. Laflar, sözler, vaadler birbirini kovaladı. Hani bitti denilen kantar… Taşınacak denilen kantar… Ne oldu hala taşınmadı? Kimi, neyi bekliyor?

TEKNOKENT’ te kaç arpa boyu yol alabildik? Kocaeli teknokente bol kalabalıklı bir ziyaretten başka elimizde ne var? Müracaat noktasına geldi de biz mi duymadık?

Gümrük Müdürlüğü Kardemir’in yatırımlarının arasındaki binasından taşınıp çıkabildi mi? Ak Parti İl Başkanı, Sayın Valimiz, konunun sıcaklığı ile birkaç gün zihin yordular. Sonrası…?

Sayın Valimiz Mehmet Aktaş’ın basın toplantısı ve sonrası. Üzerinden aylar geçmedi mi?

Hani Trafik sorununa çözüm için Kardemir Kavşağındaki Safranbolu istikametine gidişin trafik ışıklarına takılmadan direk geçişi ile ilgili çalışma yapılacaktı?

Esentepe mahallesi ve İkiyüzevlerden inişte Endüstri Meslek lisesinin köşesine az ilerideki trafik ışıkları kaydırılacak tı? Trafik komisyonu hala mı toplanamadı?

Toplumun herkesiminin içinde olan ve tüm sosyal aktiviteleri takip eden, bundan dolayı da bazı kesimler tarafından eleştirilen emniyet müdürü gitti yerine tam tersine içine kapalı, sessiz sedasız bir emniyet müdürü geldi. Yerleşmiş usulü erkandandır ki bu tür kurumlara atanan yöneticiler toplum menfaatine birlikte çalıştıkları basın mensupları ile tanışıverir. Peki atanalı iki aydan fazla olan Sayın Emniyet Müdürümüzün yüzünü gören var mı acaba?

Emniyet Müdürü’nden konu açılmışken, Rus büyükelçisinin hunharca öldürülmesi gösterdi ki bu yüzyılın en hain terör örgütü FETÖ daha temizlenemedi. Ulusal medya da “şu ilde şu operasyon, şu kadar FETÖ cü” haberlerini okuyup duruyoruz. Ya Karabük’te? Temizlik bitti mi? Operasyonlar yapılıyor da basın olarak biz mi bilmiyoruz? Biz bilmiyorsak toplum nasıl bilgilenecek?

KYK VE ÖĞRENCİLER

KYK ve öğrencilerin sorunlarını dile getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. Bir yanda kuruluş amaç ve felsefesini taktir ettiğimiz ancak Karabük yerelinde eşyanın tabiatına aykırı bulduğumuz Ensar vakfı başkanının eleştirilen davranışları. Hem dört tane özel yurdu bulunduğu iddia edilen bir vakfın başkanlığı, hem de KYK il müdürlüğü aynı anda olmamalı dedik, toplumun genel düşüncesini aktardık. Peki sonuç? “Kervan yürür” noktasında değil mi?

Ya peki devletin kiraladığı yurtların kapasitesinin doldurulamadığından “Devlet Burada Zarar Ediyor” dedik. Birileri ders çıkarıp öğrenci sayısını arttırmanın yollarını aradılar mı? Yoksa üzerinden geçen zamanda daha da mı azaldı?

Kimin ile konuştuysak haklısın dediler de, etkili ve yetkili kişiler dönüp sorumlularına “yapacaksan yap yapamıyorsan yapacakları bulalım” diyebildiler mi?

Yenice ilçemizde “ORMAN ENVALİ” ile ilgili ihbar üzerine yakalanan bir araç ve içindeki enval konusunda açıldığı söylenen adli ve idari soruşturma ne oldu? Orman Bölge Müdürlüğü’nün “SÜTÜN İÇİNE DÜŞEN KÜÇÜÇÜK BİR KARA LEKE” betimlemesini andıran çelişkilerle dolu açıklamasından başka ne var ortada? Ne oldu adli soruşturma? Hani geldiği söyleyen MÜFETTİŞ raporunda ne yazıyor? Korkan, çekinen, bulaşmayayım diyen, ancak bizlere fısıldayan çok sayıda Yenicelinin hepsinin de mi söyledikleri yalan?

KAYAN yatırımların sorumluları hakkında işlem yapılmalıydı ya! en yüksek perdelerden söylenmişti… Peki ne oldu? Hangi soruşturma yapıldı ya da açıldı?

Ayyıldızlı Stad da, Çöp yatırımında, bizlerin vergilerinden toplanıp sonra boşa giden milyonlarca liranın hesabı ne oldu? Kim parmağını kıpırdattı?

Kardemir’de nerede ise tüm çalışanların talebi olan vardiya saatlerinin eski haline dönmesi ne oldu? Hani Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Değirmenci bu konu ile yakından ilgilendiklerini ve yöremizden yetişmiş yönetici Recep Akyel’i görevlendirmişti! Sayın Akyel hala daha Kardemir yetkilileri ile görüşemedi mi? Çok mu zor bu görüşmeleri yapmak? Kardemir’e çok mu maliyet yükleyecek bu geriye dönüş?

Aslında biriken diğer sorunlarımızı buradan yazmaya devam edebiliriz. “Sözün fazlası”nı yazmaya gerek duymadım. Anlamak isteyen elbette anlar!

Biz bunları yazdıkça, konuştukça, söyledikçe, birileri bizi TEZCANLILIK ile nitelendirebilir. Bizim de prensibimiz bu. Söz verdiysek yaparız. Birileri de YAPILACAK demiş ise zamanında yapmasını isteriz ve bekleriz.

Politikanın insanlar üzerindeki en etkili silahı VAAD et, BEKLENTİ oluştur, gerisi ALLAH kerim. “HAVUCU göster, arkandan sürükle” taktiğini hiç mi hiç sevmeyiz. Bu yüzden de yıllarca siyasetin içine ne girdik ne bulaştık. Bunun yerine VAAD lerin takipçisi olmayı yeğledik. Toplumun gözü kulağı olmayı tercih ettik. VURDUMDUYMAZ ları bıkmadan usanmadan uyarmayı şiar edindik.

UYUYAN kentimizin güzel insanları! Sabah çoktan oldu. Saatler ileriye alınmasa da, hava karanlık görünse de, UYANIN! Siz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “YALNIZIM”, “sadece yanımda onlar var” dediği CUMHUR sunuz. Asıl olan sizsiniz. Haklarınıza sahip çıkın. Siz uyanın ki, HİZMET etmek için seçtiklerinizi, atananları, yöneticileri UYANDIRIN!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Adnan     2016-12-27 Senin gibi lokomotif, daima ilerleyici, hızlı yaptırım ci ve yatırımcı kardeşim senin bu ülkede Karabuk Valisi olman lazım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı