Advert
sandalye fabrikası karabük
MİLLİ SERVETE SAHİP ÇIKALIM
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

MİLLİ SERVETE SAHİP ÇIKALIM

Bu içerik 3256 kez okundu

Milli Servete Sahip Çıkalım

MİLLİ SERVET dediğimizde aklımıza gelen ülke olarak sahip olduğumuz tüm yer üstü ve yer altı zenginliklerimizin yanı sıra, vatandaşların ödediği vergilerden harcanarak toplum yararına yapılmış hizmetler akla gelir. Bunlar vatandaş olarak hepimizin ortak malıdır. Koruyup kollamakta hepimizin görevidir.

İşte bu milli servetlerimizden birisi de Ak Parti Karabük Milletvekili ve eski Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal'ın rektörlüğü döneminde yapılan ve gurur kaynağı olarak tüm dünyaya lanse edilen Ay Yıldızlı Stadyumdur. Yapım maliyeti yaklaşık 30 Milyon lira civarında  bir rakam olduğu belirtilen Ayyıldızlı Stadımız milli servetlerimiz içerisinde yerini alırken ne yazık ki sorunlarını da bir türlü çözemiyoruz.

Zaman zaman haberlerimize de konu oldu. Gerek yapımına karar verilirken iyi incelenmemesinden, gerek toprak yapısının bulunduğu yerdeki doğal durumu nedeniyle sanki stad her gün yerinden hareket ediyor gibi gün be gün kaymaya devam ediyor.

Karabük Üniversitesi Rektörü Sayın Refik Polat bildiğimiz kadarı ile uzun süredir sorunun çözümü için kafa yoruyor, efor sarf ediyor ancak, sanırım kucağında bulduğu bu problemi tek başına çözmekte zorlanıyor. 30 milyon lira harcanarak yapıldığı belirtilen bu milli servetin göz göre göre her gün biraz daha harap olması karşısında biraz da çaresizce mücadele ediyor gibi geliyor bize.

Her ne kadar Karabük Üniversitesi yerleşkesi içerisinde olmakla birlikte bu milli servet ve acil çözülmesi gereken kayma problemi sadece Karabük Üniversite’sinin ve sayın Polat’ın sorunu olmasa gerek.

Milletvekillerimiz ile, Valimiz ile, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile hep beraber bu soruna acil şekilde eğilip çözmemiz gerek. Hep beraber bakalım en kolay söylenecek söz. Bakalım da 30 milyon lirayı kendi ellerimiz ile kaderine terk mi edelim? Bir çırpıda çöpe mi atalım?. Bu görev hepimizin görevi değil mi?

Rektör Polat uzun süredir çalışmalar yaptı ve yapıyor. Özellikle Kalkınma Bakanlığı’ndan gelecek destek konusunda son derece umutluydu. Ancak duyduğumuz kadarı ile Kalkınma Bakanlığı’ndan tek kuruş ne geldi, ne ödenek ayrıldı, ne de gelecek gibi görünüyor. Zaman ise su gibi akıp gidiyor ve bu milli servet her gün biraz daha yok olma yolunda ilerliyor.

Şimdi ne yapalım? Hep beraber eski Rektör mevcut milletvekili Burhanettin Uysal’ın kusuru çözsün deyip geçelim mi? Bu, rektör Refik Polat’ın görevi halletsin diyerek sıyrılıverelim mi? Yazık değil mi bu milli servete?

Bu görev basın olarak bizim, milletvekillerimiz sayın Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal’ın, Valimiz Sayın Mehmet Aktaş’ın, Ticaret Odası Başkanı Tuncay Özcan’ın, diğer tüm STK ların. Bu görev hepimizin. Biz basın olarak bir kez daha dile getiriyor ve görevimizi yapıyoruz. Herkes sorumluluğunu ve görevini yerine getirmek için gayret gösterirse eminim aylardır duymaktan ve bakmaktan başka bir arpa boyu yol alamadığımız Kayan Ayyıldızlı Stadı’mızı, bu milli servetimizi kurtarır ve insanların güven ve huzur içerisinde kullanımına sunarız.

Aslında köşe yazılarımızda resim koymayız. Ancak görmeyen gözlere, farkında olmayanlara, ibret olsun diye, içler acısı halini, durumun vahametini ortaya koymak için yayınlıyoruz.

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı