Advert
sandalye fabrikası karabük
KARABÜK'TEN İLGİNÇ DEDİKODULAR
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

KARABÜK'TEN İLGİNÇ DEDİKODULAR

Bu içerik 12227 kez okundu

KARABÜK’TEN İLGİNÇ DEDİKODULAR

Bir alem kent şu bizim Karabük. Aslında dedikoduyu hiç te sevmem ama, kentimizin dedikodu çarkı öyle hızlı dönüyor ki insan bazen VAY BE demekten kendini alamıyor. Kulakları çınlasın eski Belediye Başkanı Enver Tümen’in. Ne demişti DÜM MERKEZİ yani dedikodu üretim merkezi. Hani fazla itibar etmiyoruz ama bizde, bize hayli ilginç gelen şu dedikodu çarkına bir bakıverelim dedik. İşte çarktan süzülen bazı dedikodular. Valla doğruluğunu, eğriliği bilemeyiz. Sadece o kadar çok konuşuluyor ki yorumu okurlara bırakıyoruz.

Devlet kurumlarına hizmet için araçlar tahsis edilir. Hatta bu araçların kamu hizmetinde kullanılması için zaman zaman Bakanlardan, Başbakanlardan uyarıcı nitelikte açıklamalar gelir. KAMU HİZMETİ dikkati çekilir. Kulağımıza gelen dedikodulardan birisi o ki, üst düzey bir kamu görevlisi kamu görevi için tahsis edilen aracı bu aralar sık gelen ziyaretçilerinin, misafirlerinin gezintisine ayırmış. Maşallah ki hiç te misafir eksik olmuyormuş.

İlginç bir diğer dedikodu ise son günlerde bankalardan üst düzey seçilmiş bir siyasetçinin hesap hareketleri istenmiş. Devlet araştırma ihtiyacı duymuş. Hesabına hangi zaman ne kadar para girişi olmuş, ne kadar para çıkışı olmuş. Biz duyduklarımızın yalancısıyız. Çıkar yakında kokusu diyelim.

Bir diğer dedikodu ise yine üst düzey bir kamu görevlisinin yüzüncü yıldaki evini aynı kurumdaki bir çalışan almış. Ne olmuş denebilir ancak işim garip tarafı bu ev alım satımı bilinen rayiç bedelin oldukça üstünde olmuş. Üstelik bu alışverişten sonra ne hikmetse evi alan çalışan bir anda aynı yerde üst düzey göreve gelivermiş. Sadece kendi olsa iyi, başka bir kurumda çalışan eşi de bir şekilde evi satan ile alanın kurumuna önce düz memur olarak gelmiş sonrada bir anda orta derecede bir yönetici oluvermiş ne hikmetse.

Dedikodu kazanının bir konusu da yine devletin bir kurumunda çok üst düzey olan zatı muhteremin kızı kurumun alım yapmak için girdiği sınavı yedekten kazanmış. Ancak baba çok üst düzey ya, bir anda öne geçivermiş. Alınan tek kişi oluvermiş. Sadece bu olsa iyi, kısa bir süre içerisinde de o kurumun ilçelerimizin birindeki uzantısına yönetici oluvermiş. Eeee bal tutan parmağını mı yalar desek, mühür kimdeyse sultan o mu desek, valla yorum size ait.

Başka bir dedikodu ise, Bir hafta sonu muhabbeti. Ne varmış bunda anlamadım. İnsanların özgürlüğü yok mu? Yer, içer, eğlenir. Ne olmuş yani kumarda üç beş bin dolar harcandıysa. Kime ne anlamadım bu dedikoduyu kim niye üretiyor. Ayıp vallahi. Varsa böyle bir gezi, gidenler bellidir birbirlerini tanır bilir. Hem sen git gez eğlen. Hem çık orda burada anlat. Ayıp yahu! İbadetin de, kabahatinde gizlisi makbul değil mi?

İşte bir dedikodu daha. Son yıllarda Karabük’e kafası fazla çalışan başka illerden birinden gelen bir ticaret erbabımız. Son döneme kadar öyle çok kamu işleri almış ki, maşallah servetine servet katmış. “Tabii öyle çok” lafına ne kadar eklenmiş, çoğaltılmış, üç mü? Beş mi? biz bilemeyiz. Ancak dedikodudan öte varsa böyle birçok kamu işi alma, o zaman bu işler nasıl ve hangi destekle alınmış arkasını araştırmak gerek. Dedik ya dedikodu da olabilir. Çark dönüp duruyor zaten.

Son bir dedikodu daha aktarayım bari aklıma gelmişken. Yine bir kamu kurumunun yöneticisi altındaki hizmet aracı ile bir fırsat buldukça özel, tüzel ve de güzel işler için şehir dışlarına kaçıveriyormuş. Hatta bu özel tüzel ve güzel işlerini organize etmek için hani sözüm ona dinlenir, takip edilir korkusuyla kendisine açtığı sahte bir sosyal paylaşım hesabından ayarlamayı akıl etmiş. Eh tabii bilinir tanınır olmak zor iş olsa gerek.

Bu günlük kafanızı bu dedikodular ile dolduruverdik. Hani dedik ya pek sevmeyiz diye. İnsan oğlu böyle, ağzı torba değil ki büzesin demek geliyor insanın içinden. Bir yandan da hiçbir şey gizli kalmaz demek istiyor insan. Hafta sonları insanlar magazin sayfalarını daha bir merak ile karıştırırlar ya, bizde biraz magazin olsun diye gündemdeki bazı dedikoduları aktarıverelim istedik. Her gün siyaset cemiyet haberi yapıyoruz ya, bu sefer de biraz DÜM lere takılı verdik. Hoşçakalan.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı