Advert
sandalye fabrikası karabük
MİLLETİN ADAMI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I ANLAYABİLMEK
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

MİLLETİN ADAMI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I ANLAYABİLMEK

Bu içerik 1784 kez okundu

MİLLETİN ADAMI RECEP TAYYİP ERDOĞAN''I ANLAYABİLMEK

Biz Türk insanının en büyük hastalıklarından birisi geçmişi çabuk unutuvermesidir. Ülkemiz ne zaman bir adım öne çıksa, başta darbeler olmak üzere başına gelmedik kalmamıştır. Öyle değil mi hatırlayalım!

Bu darbeler nedeniyle siyasi partiler kapatıldı. Genel başkanları hapse atıldı. En acısı ise rahmetli Menderes ve üç bakanın asılmasıydı. Batılılar, başta ABD ne zaman darbeye ihtiyaç duymuşsa mutlaka darbe yaptırmıştır. 27 Mayıs Darbesi, 12 Eylül Darbesi bir Amerikan müdahalesidir. Keza post-modern ler, e-muhtıralar… Militerleşmiş sermaye, militerleşmiş yargı, militerleşmiş medya ve yargıyla yönetime el konulmuştur.

Mesela 28 Şubat Darbesi’nin muhatabı Refah Partisi ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan olmuştur. Erbakan Hoca ve hükümetinin hedef olmasının temel nedeni D- 8 oluşumunu kurmuş olmasıdır. Erbakan Hoca, İslam Birliği’nin ilk adımı olarak bu ülkeleri bir araya getirmiş ve adına da gelişmekte olan ülkeler birliği demiştir. Bu oluşumun kurulmasıyla birlikte İslam Dünyasının birlikte hareket etme potansiyeli artmıştır. Bu düşünce bile ABD ve Siyonist lobilerini rahatsız etmiştir. Hemen ülkemizdeki işbirlikçi kuruluşları harekete geçirerek hükümeti yıpratma girişimi başlatmışlardır. İrtica geliyor, şeriat geliyor diyerek bir korku atmosferi oluşturmuşlardır.

Erbakan Hoca’nın hedef olma nedenlerinden birisi de Havuz Sistemini kurmasıdır. Devletin parası bu sistemle tek bir merkeze toplanmış ve bu sisteme havuz denilmiştir. Bu sistem sayesinde devlet faiz sarmalından kurtulmuştur. Devlete yüksek faizle para satanlar bu sistemin kurulmasıyla birlikte devleti hortumlayamamışlardır. O nedenle bu faizciler de irtica masalına sarılmışlardır. Erbakan Hoca milli ekonomi, milli sanayi demiştir. Üretim demiştir o nedenle hedef olmuştur.

Rahmetli Erbakan Hoca’ya yapılanlar şimdilerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapılıyor. Erdoğan yalnızlaştırılmaya çalışılıyor. Erdoğan bu ülkenin milli lideridir. Erdoğan hem ülkemizin hem de ümmetin ümididir. Davos’ta one minute diyerek Siyonizme meydan okumuştur. Şimdilerde dost düşman herkes tarafından hedef haline gelen Erdoğan’ın kıymetini bilmemiz gerekir. Rahmetli Erbakan Hoca’yı altınları var, dolarları var diye suçlayanlar şimdilerde Erdoğan’ı yolsuzlukla itham ediyorlar. Zamanında Erbakan Hoca’nın ailesini her gün haber malzemesi yapanlar şimdilerde Erdoğan ve ailesini hedef haline getiriyorlar. Biz bu oyunu daha önce izledik.

Tayyip Erdoğan bu toprakların gördüğü en değişik siyaset adamı; karakter kodlarında geçmişin bazı liderleriyle ortak noktalar da var, onlardan farklılaştıran özellikler de... ‘Nev-i şahsına münhasır’ denilecek türden bir siyasetçi ve devlet adamı. Hep mukayeseler ve çağrışımlarla çalışan zihinlerin anlamakta zorlanması bu sebeple doğal.

Bugün Cumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ı anlamak için Türkiye'de ve Dünya da yaşanan gelişmeleri iyi tahlil yapmak zorundayız. 
AK Parti'nin, tek başına iktidarlığı döneminde kimilerine göre bazı hatalar yapılmış olabilir. Ancak böyle düşünenlerin aksine ülke menfaatine faydalı çok  önemli projeleri hayata geçirildi. 

AK Parti'nin uzun yıllardır tek başına iktidarda kalmasının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın politik duruşunun önemi çok büyük. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı anlamak için; Erdoğan'ı kültürel, siyasi ve psikolojik yönünü çok iyi okumakta fayda var. 
Yaşadıkları, yaşayamadıkları, içerisinde bulunduğu ruh hali, milyonları arkasından sürükleyen bir lider profili...
Bugün Avrupa Birliğine karşı izlemiş olduğu siyasi duruş, içte ve dışta Türkiye üzerinde oynanan büyük oyun ve Erdoğan'ın bu saldırılar karşısında ki üst perdeden bağırışları...
'Bana bak; ileri giderseniz sınır kapılarını açarız!'
Bir yanda, 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde görülmemiş Fethullahçı Terör Örgütü'nün hain girişimi, bir yanda ise Türkiye'ye uygulanmak istenen ekonomik, ticari ve sosyolojik ambargo tehdidi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özgürlüklere sekte vurmasını, üst perdeden bağrışlarını, çağrışlarını eleştirelim lakin bugün Erdoğan'ın yanında durmak, Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında durmak olduğunu bilelim. 
17/25 Aralık tarihinden sonra tek başına mücadele eden, halkın yüzde 52 oyunu alarak tek başına içte ve dışta mücadele eden Erdoğan'ı anlayabilmek için empatiye ihtiyacımız var. Milletinden aldığı güçle, yekpare tek başına mücadele eden bu vatan evledını iyi analiz etmeliyiz.

Dün “bu partiyi birlikte kurduk” diyenlerin birçoğu bugün nerede? Sayın Erdoğan’ın öngörü ve uyarılarına rağmen Ak Parti’nin toplumda yanlış algıya yol açabilecek geçmişteki bazı uygulamaların müsebbipleri nerede? Lider olmanın o kadar kolay olmadığını bilemeyenler nerede? Kerameti kendisinde zannedenler nerede? Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan “Ben yalnızım, yanımda milletim var” sözünü neden cumhuruna yani halkına sık sık söylüyor?

Bakın 15 yıllık maziye. Ne zaman ki, “bu kez köşeye sıkıştı, bu sefer bitti” denilen her sıkıntıdan güçlükten her defasında milletinin sahiplenmesi ile çıkmadı mı?
Yazımın altında, üstünde, sağında, solunda kimse bir sebep aramasın, bir sebep aranacaksa mutlaka Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'de, Avrupa'da ve Ortadoğu'da vermiş olduğu mücadeleye baksın. 
Ülkemiz son dönemlerde  önemli bir eşiğin arifesinde. Ya bu eşikten güçlenerek çıkacağız ya da bir türlü ülkenin hızlı çıkışını engelleyenler ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Özellike 16 Nisan referandumu avuçlarını kaşıyanlara Cumhuriyet tarihinin en büyük dersi olacak.

Bu milletin liderine yine sahip çıkacağına, referandum da neden anayasa değişikliğine ihtiyaç duyduğunu dün olduğu gibi 16 Nisan da da anlayacağına hiç şüphe yoktur.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı