Advert
sandalye fabrikası karabük
Simsarlar İş Başında
Sait ALICI
Alıcı Gözüyle

Simsarlar İş Başında

Bu içerik 4410 kez okundu

SİMSARLAR İŞ BAŞINDA

EVET’i HAYIR’ı ile anayasa değişikliğine ilişkin Referandumu nihayet tamamladık. Her ne kadar YSK kesin sonuçları açıklamadıysa da, hayır cephesinin itirazları devam etse de sonuç değişmeyecek gibi görünüyor.

Anayasa değişikliği ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başlayarak halkoylaması sürecinin sonuna kadar EVET cephesini oluşturan sağ kesiminin iki güçlü partisi Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi el ele vererek birlikte çalışıp sonuç aldılar. Elbette ki rahmetli Yazıcıoğlu’nın Büyük Birlik Partisi ve Milli Görüşün çok büyük çoğunluğunun desteği göz ardı edilemez.

Evveliyatı 7 Haziran seçimleri sonrasına kadar uzanan bu birliktelik, “AÇILIM” teraneleri ile ülkeyi bölünme noktasına taşıma heveslilerinin, Ak Parti’nin süreçten vazgeçmesi ile birlikte, Doğu ve Güneydoğu illerimizde, yıllardır ülkemizi kan gölüne çeviren PKK ve onun siyasi uzantılarına yönelik operasyonlarda tüm hızıyla süregeldi. 30 Yılı aşkın zamandır “KOTARILMIŞ BÖLGELER” oluşturan kahpe teröristlerden, ev ev, mahalle mahalle, köy köy nasıl temizlendiğini hep birlikte izledik, gördük, duyduk, yaşadık, yaşıyoruz.

Sınırlarımızın dibini terör yuvasına çevirip gün olmaya ki üst akıllarından edindikleri, füzeleri, mermileri gönderenlerden Fırat Kalkanı ile nasıl temizlendiğini, MEHMETÇİĞİMİZİN yazdığı destanı taaa yüreğimizin içine kadar hissettik.

Gün oldu çattı, teröristlerin “KELEŞ”lerinin gölgesinden MEHMETÇİĞİN çelik gibi sert, ana yüreği kadar şefkatli hakimiyetinde bir referandum süreci yaşadık. Üst akıl denilen, çoluk çocuk demeden KAN dan beslenenlerin terörle mücadele bahanesiyle tonlarla silah, mermi, bomba vs desteklerine rağmen, teröristlerin arka bahçesi olmuş Avrupa’ya rağmen!

Öyle ki yıllardır üzerindeki baskının korkusu ve travmasından doğu ve güneydoğu daki vatandaşlarımız yeni yeni kurtulmaya başladı ve referandum sandıklarına da yansıtmasını bildi. Elbette ki gelinen nokta bu yansımanın ve terör ile bir yere gelinemeyeceği uyanışının çok daha güçlü olacağının korkusu, birilerinin içine ateş gibi düşüverdi.

Bu birliktelikten korkan SİMSARLAR hemen devreye girdi. Bir yandan senin oyun, benim oyum tartışmalarını süratle devreye alıp nifak tohumlarını ekmeye başlarken, diğer yandan HDP’siz törer uzantılı siyasetsiz yapamazsınız tezini ortaya atmaya başladılar. Siyasi temsilcileri ulusal kanallara davet edilip AÇILIM SÜRECİNİ hortlatmanın ve dayatmanın ayak seslerini tıkırdatmaya başladılar.

Cumhurbaşkanı, Başbakan, MHP Genel Başkanı ve diğer EVET cephesinin tüm siyasi yetkilileri “senin oyun benim oyum” tartışmasının abesle iştigal olduğunu ısrarla vurgularken, STK başkanları birlik ve beraberliğin devamı açıklamaları yaparken SİMSARLAR son bir çırpınış ile zamanı geriye almanın telaşına girdiler.

Her ne kadar referandum sürecindeki algı operasyonları, yalan, uydurma, korkutma safsatalar ile EVET cephesi tabanında kafa karışıklığı yaratmış olsalar da, unutulmamalıdır ki referandum bitmiştir. “Kol kırılır yen içinde kalır”, herkes kendi safına döner. Kırgınlıklar helalleşmeye, küskünlükler barışmaya kısa süre içerisinde döner. Çünkü bizim düsturumuz “Konu Vatan İse Gerisi Teferruattır.”

Bu ülkenin, Milliyetçi, Muhafazalar, Vatanperler evlatları içlerine sızan fitne ve şer odaklarını kısa süre içerisinde temizleyip, saflarını çok daha sağlam sıklaştıracaktır.

Sizi gidi SİMSARLAR sizi. Sizde biliyorsunuz ki, bu TABAN sandığa yansıyanın çok çok daha üstündedir. Yaptığınız yaygaraların gerçek olmadığı zaman içinde ortaya çıktıkça ne kadar güçlü olduğunu göreceksiniz.

Şimdi dimdik durmanın zamanı.

Şimdi daha sıkı sarılmanın zamanı.

Şimdi kırgınlıkların dostluğa dönüşme zamanı.

Şimdi ekonomik sıkıntılardan kurtulmanın zamanı.

Şimdi daha hızlı kalkınmanın zamanı.

Şimdi FETÖ belasının üst uzantılarından kurtulma zamanı.

Şimdi ötekileştirme değil, bir olma zamanı.

Bunlar gerçekleşmeye başladıkça hem ülkemizdeki, hem yedi düveldeki herkes görecektir ki bu TABAN çok daha güçlü kendini gösterecektir.

Vatan Sağ Olsun

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ayfer Atalı     2017-04-19 Sait bey yureğine sağlik Allah razi olsun okudum bidaha okudum
mehmet karataş     2017-04-19 Sait Bey, Mükemmel bir yazıya daha imza atmışsınız
ülke sevdalısı     2017-04-19 Yazınızın altına imza atarım. Bravo
Rüstem     2017-04-19 Bu yazıya şapka çıkarırım. Helal olsun yüreğinize sağlık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı