Safranbolu Belediyesi'nde Şok İddialar!

Safranbolu Belediyesi'nde Şok İddialar!

Safranbolu Belediyesi'nde Şok İddialar!

BÖLGE - 2017-07-06 20:41:26 Bu içerik 16705 kez okundu.

Safranbolu Belediyesi’nde Necdet Aksoy’un Başkanlık görevinden İç İşleri Bakanlığı’nca alınmasının ardından Kayyım atanan Kaymakam Fatih Ürkmezer’in tespitleri doğrultusunda görevden almalar devam ediyor.

Ürkmezer’in kayyım olarak göreve başlaması ile birlikte, özellikle imar noktasında usulsüzlük iddiaları iyice ayyuka çıkarken, dosyaların çalınması olayı gündeme gelmişti.

Necdet Aksoy’a akrabalığı ile bilinen iki çalışanın görevden alındığı şeklindeki bilgilerin ardından bugün de danışmanı görevden alınmıştı.

SIRA KİMDE?

Safranbolu Belediyesi’nde olduğu iddia edilen usulsüzlükler bir yana şimdi de Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Şenol’un görevden heran alınabileceği konuşuluyor.

İddialara göre Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Erdoğan Şenol’un, Belediye Meclis Üyesi Halil Aydın’ın ve Elif Hacıalioğlu’nun yakın akrabalarını ve çocuklarının özel kadrolar ile belediyede istihdam edildiği öne sürülüyor.  Halil Aydın ve Erdoğan Şenol’un istifa dilekçelerini verdikleri ancak ilçe başkanı Ali Kaya’nın istifa etmemeleri noktasında telkinde bulunduğu belirtiliyor.

Bir diğer idida ise özel kalemi ve kültür müdürü olarak çalışan Zülfiye Eraslan’ın kardeşi ve kardeşinin eşinin de belediye de işe alındığı ve SAKEM koordinatörlüğü görevi verildiği söyleniyor.

Öte yandan Belediye Meclis Üyesi Elif Hacıalioğlu’nun bazı yurt ruhsatlarında yetkisi olmadığı halde imza attığı ve bu ruhsatlardaki imzaları yasaya uygun hale getirmek için değişiklikler yapmaya çalıştığı, bu ruhsatları imardan talep ettiği, ancak alamadığı iddiaları ile şok etkisi yarattı.

Bir diğer iddia ise Belediye Meclis üyesi Mehmet, Ali Özer’in belediye meclis üyesi olmasıyla birlikte, belediye ile ticaret yapmasının yasak olmasına rağmen Safranbolu Belediyesi’ne faturalar kestiği öne sürülüyor.

Tüm bu söylentiler Kayyım Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer tarafından ciddi ve titizlik ile araştırıldığı öğrenilirken,  durumdan haberdar olan vatandaşlar; “vay be belediyesi tam bir çiftliğe çevirmişler. Akrabalık, ahbap çavuş ilişkisi içerisinde yönetmişler” dediler.

Sende Yorumla...

Vatandaş

Necdetin yanındakilerin araştırıldığı kadar arkasındakiler de araştırılmalı. Kısaca onun kapalı kapılar ardında nemalandırdığı siyasi ayağı vardır sanırım . 6 ay önce

Safranbolu2

Bülent turkoglu adında biri vardı bunlarla çok mücadele etti sadece Necdet değil bir önceki baskan döneminde hatta hep ımar ve ihale yolsuzlukları diyordu hatırlayınız. Nihat cebeci yolsuzluk yaptı demenin cezasını ödedi necdet le de mücadele etti. Proje üretti aday oldu. Sanırım yaşadığımız gibi yönetilmeye müstahakiz hadisi serifinde olduğu gibi. 6 ay önce

lokman

Bunlar halka değil kendilerine çalışmışlar bedava yaşamışlar neden hala devletin makam araçlarıyla geziyorlar 6 ay önce

Süleyman Aygün

Aylarca yazdık yolsuzluğu Aksoy'u görmezden geldiniz Simdi ne bu haber aşkı.Ayrıca Kayyım değil Kayyum. 6 ay önce

ELİEYİOĞLU, Hakan (Karabük Çocuğu)

Kamu Yönetimi master eğitimi almış (tezli) kamu tecrübesi bulunan ve kamu mevzuatını takip eden hakiki Karabük çocuğu olarak, yerel derneklerin (memleket logolo, markalı özellikle) çalışma usul ve esasları, hemşehricilik ilişkisinin kamu yöneticiliği alanlarındaki etkisi, hangi kurumlarda hangi idarecilerin bu sivil gücü menfaatlerine dönüştürmüş olabilecekleri kamuoyu önünde tartışılabilir. Akademik olarak tabi. Saygılarımla. 6 ay önce

Safranbolu

Belediyede çalışanların yarısı Necdet Aksoy'un akrabasıdır herhalde... 6 ay önce

Sibel

Sakem deki kadınlar yiyip içip maaş alıyor devletin halk egtimleri var sakemlerde gereksiz harcamalar yapiliyor 6 ay önce

Sibel

Sakemler araştırılsın gereksiz harcama devletin halk eğitimi var ..yetkisiz kisiler belge veriyor .yiyip içiyorlar oradaki kadınlar 6 ay önce

mehmet akın

Bunların bir kanun tanımazlığına örnek yenimahalle özgür sokaktaki doktora ait inşaat. Girişi tamamen yasaya aykırı olarak yapıldı. Mahkemeye verdik, bölge idare mahkemesi ve gönderilen bilirkişi heyeti projenin tamamen yasalara aykırı olduğuna karar verdi. Safranbolu belediyesi onay verdiği projenin yasalara aykırı olduğunu bildiği halde son bir umut olarak temyize yolladı, bu rant çetesi karşısında halktan biri olarak umarım adalet yerini bulur. Bekliyoruz. 6 ay önce

Tema.

Yolsuzlukların sonuna kadar takipçisi olunsun. 6 ay önce
DİĞER HABERLER
Günün Diğer Haberleri
Karabük Derin Haber, Türkiye genelinde örgütlü bulunan İYAD (İnternet Yayıncıları Derneği'nin) üyesidir.