Safranbolu Belediyesi'nden Yeşil Alan Çalışması

Safranbolu Belediyesi'nden Yeşil Alan Çalışması

Safranbolu Belediyesi Park Bahçeler Amirliği Ekipleri caddeleri, yeşil ve güzel bir kent oluşturmak adına şehrin birçok yerinde başlamış olduğu ağaçlandırma çalışmalarına orta refüjlerin fidan dikimi sonrası, çocukların oyun alanları olan parkları da yeşillendiriyor.

BÖLGE - 2017-11-14 15:36:33 Bu içerik 664 kez okundu.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer, İlçenin ihtiyaç duyduğu park ve bahçe gibi pek çok alanda ağaç dikim çalışmalarını sürdürüyoruz İlçenin doğal elemanları olarak ön plana çıkan cadde, bulvar ve refüjlerdeki ağaçların; estetik ve işlevsel bir karaktere sahip olduğunu belirtti.

Ürkmezer, "İlçe genelinde çalışmalarımızı hız kesmeden devam ediyoruz. Mahallelerde ağaçlandırma ve yeşil alan yapımı çalışmalarını sürdürüyoruz. Önemsediğimiz konuların başında yer alan çocuklarımızın, eğitim dışında gelişimleri için gerekli olan oyun alanlarının da en güzelini onlara sunmayı amaçlıyoruz. Parklarda, çocuklar için oyun grupları ve güvenli kauçukla kaplı zeminlerimiz mevcut bunun yanı sıra, çevre düzenlemesi kapsamında çimlendirme, fidan dikimi yapılıyor ve dekoratif peyzaj kullanılıyor. Yürütülen bütün bu çalışmalar neticesinde, vatandaşlarımızın ilçede sağlık içinde yaşamalarına katkı sağlayacak, ağaçlandırma çalışmalarının park ve bahçeleriyle her anını yaşamaktan keyif alacakları bir ilçe haline dönüştürmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

Safranbolu Belediyesi, Daha yaşanılabilir çevre, daha yaşanılabilir bir kent hedefinden yola çıkarak, görünümüyle ve havasıyla yaşanılabilir bir ilçe için ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Günün Diğer Haberleri
Karabük Derin Haber, Türkiye genelinde örgütlü bulunan İYAD (İnternet Yayıncıları Derneği'nin) üyesidir.