Maden Ocağındaki Göçükte Ölen İşçi Memleketinde Toprağa Verildi

Maden Ocağındaki Göçükte Ölen İşçi Memleketinde Toprağa Verildi

Zonguldak’taki maden ocağında dün meydana gelen göçükte hayatını kaybeden maden işçisi Cafer Tepebaşı, memleketi Yenice de toprağa verildi.

BÖLGE - 2017-11-29 09:29:47 Bu içerik 725 kez okundu.

Tebebaşı için Atatürk Mahallesi Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Karabük Vali Yardımcısı Osman Yenidoğan, Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Vekili Kazım Eroğlu, Genel Maden İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci ve Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ve yaklaşık bin kişi katıldı.
Maden işçisi emeklisi baba Hakkı Tepebaşı, oğlunun cenazesinin başında taziyeleri kabul ederken, gözyaşlarına boğuldu. Baba Tepebaşı, oğlunun fotoğrafını kucaklayıp, cenazesine başını koyarak, uzun süre gözyaşı döktü. İkindi namazı ardından maden işçisinin cenaze namazı kılındı. Daha sonra madencinin Türk bayrağına sarılı cenazesi, omuzlarda cenaze aracına taşındı. Bu sırada madencinin eşi Songül ve 9 yaşındaki kızı Berre Tepebaşı da gözyaşlarına boğuldu. Cenaze aracına sarılarak, gözyaşı döken acılı eşi, yakınları teskin etmeye çalıştı. Cafer Tepebaşı’nın cenazesi, Derebaşı köyündeki mezarlıkta toprağa verildi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Günün Diğer Haberleri
Karabük Derin Haber, Türkiye genelinde örgütlü bulunan İYAD (İnternet Yayıncıları Derneği'nin) üyesidir.