Altın Yürekli İnsanlar Yardıma Muhtaç Ailelere El Uzattı

Altın Yürekli İnsanlar Yardıma Muhtaç Ailelere El Uzattı

Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanlığı; gönüllü üniversite ve Toplum Gönülleri Vakfı öğrencileri ile birlikte yardıma muhtaç ailelere gıda ve kıyafet yardımında bulundu.

KARABÜK - 2017-12-15 11:23:20 Bu içerik 863 kez okundu.

Karabük’te bulunan Türk ve Mülteci ailelerden yardıma muhtaç olanların; Türk Kızılayı Karabük Şubesi yetkilileri tarafından tespit edilip yardım yapıldığını ifade eden Kızılay Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun; 

Geçen hafta bizim Türk Kızılayı Karabük Şubemizin gönüllüleri olan Karabük Üniversitesi öğrencilerimiz ve Toplum Gönüllüleri Vakfı öğrencilerimiz ile ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışmada yaklaşık 80 aileye iki bin altı yüz parça kıyafet yardımı yapıldı; ayrıca 10 ailemize de gıda paketi yardımı yapıldı. Öğrencilerimiz gerçekten çok özverili ve duyarlı. Gençlerimize ben bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Bu yardımların toplanmasında ve dağıtılmasında canla başla çok güzel bir çalışma sergilediler. Bu yardımlarında özverili bir şekilde devam edeceğine inanıyorum” dedi.  

“Doğru Kişilere Doğru Yardımların Yapılması İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz”

Göreve geldiği günden itibaren yardıma muhtaç ailelere ellerinden gelen desteği vermek için çalıştıklarını ve doğru kişilere doğru yardımların yapılması için çalıştıklarını da belirten Başkan Uzun konuşmasına şöyle devam etti;

Karabük’te yaşayan; ama Türk; ama mülteci konumunda olan tüm yardıma muhtaç ailelerimize elimizden geldiğince yardım yapıyoruz. Yaptığımız yardımlarda ailelerin adreslerine giderek yaşam şartlarını tespit ediyoruz, personellerimiz incelemelerini yapıyor ve durumlarını kayıt altına alıyoruz. Yapılacak yardımları da bu çerçeve de yapıyoruz. Bugüne kadar 600 adet yatak, yaklaşık bin 200 adet de battaniye yardımında bulunduk.

Türk Kızılayı Karabük Şubesi olarak Karabüklü hemşerilerimin de yardımlarını bekliyorum. Karabük’te gerçekten muhtaç durumda olan çok ailemiz var. Bu ailelerimize Karabük olarak elimizden geldiğince sahip çıkacağımızı biliyorum. Kızılay Karabük Şubesi olarak doğru kişilere doğru yardımların yapılması için elimizden geleni yapıyoruz. Duyarlılıklarından dolayı tüm Karabüklü hemşerilerime teşekkür ediyorum.”

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Günün Diğer Haberleri
Karabük Derin Haber, Türkiye genelinde örgütlü bulunan İYAD (İnternet Yayıncıları Derneği'nin) üyesidir.