Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

2022 YKS Sonuçları Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

2022 YKS Sonuçları Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Betül Çakır( [email protected] )
1.229 okundu.
06 Ağustos 2022 - 12:02

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ başkanlığında 2022 Yükseköğretim Kurumları sınavı (YKS) sonuçları değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Ölçme, Değerlendirme Merkezinin hazırlamış olduğu son dört yılın baz alındığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS) sonuçlarının istatistik verileri hakkında ÖDM Personeli Serhan KURT tarafından kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi.

Okul ve dersler itibariyle öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmesi, ilgi ve istidatları yönünde kendilerinin başarı ve mutlu olabilecekleri bir üst kuruma geçmelerini teminen yapılan çalışmaların veriminin, gelecek yıl uygulanması, yıllar itibariyle bulunan bu veriler sayesinde tespit edilecek.

Bugün sunumu gerçekleştirilen istatistiklerin çok önemli bir bilgi birikimi olduğuna işaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ yapılması gereken hususlar noktasında bir takım önermeler ve talimatlarda bulundu.

“İlimizin Akademik Başarısı Sistematik Olarak Artmaktadır”

YKS sonuçları doğrultusunda kendi içinde her yılın değerlendirmesini yapıldığında sistematik olarak başarılarının arttığını belirten AKBAŞ,

“Yaptığımız kapsamlı çalışma neticesinde 2022 yılı YKS sonuçlarını geçmiş yıllarla kıyasladığımızda, değerlendirdiğimizde bu yıl elde edilen YKS başarısının kitlesel olarak çok üst düzeyde olduğunu görmekteyiz. Çok şükür başarımız artarak devam etmektedir. 

Öğrencilerimizin akademik başarısına yönelik her ders ve düzeyde yeterliliklerinin belirlenmesi, izlenmesi ve desteklenmesi son derece önemli.

Yaptığımız bu çalışmalar ve analizler ile öğrencilerimizin izlenmesi, değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla değişimleri izleme fırsatı sunmaktadır.

Bu bağlamda öğrencilerimizin kazanımları edinme düzeylerini ortaya koymak, bu kazanımları etkileyen faktörleri ve etkileme oranlarını tespit etmek ve bu sayede de eğitimin kalitesinin arttırılmasını sağlamaktır. 

Detaylı çalışmalarımız ve hazırladığımız eylem planı ile 2023 yılına daha güçlü ve daha başarılı gireceğiz.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat akbaş konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi,

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Bakanlığımız tarafından öğrencilerimizin hizmetine sunacağımız ücretsiz ders kitaplarını, yardımcı kaynaklar, testler ve yeni sınav sistemine göre hazırlanmış örnek soruları yeni eğitim öğretim dönemi başlamadan öğrencilerimizin masalarının üzerine koyacağız.

Bakanlığımız emir ve talimatları doğrultusunda Sayın Valimizin büyük destek ve himayeleriyle Karabük Eğitim Ailesi olarak çocuklarımıza hayatın her noktasında mutlu olabilmelerini sağlamak adına en kaliteli hizmeti sunabilmek için hazırlıklarımız hızla devam etmektedir.

İnşallah Yeni dönemde de ÖDM personeli ile birlikte daha başarılı faaliyetlere imza atacak ilimizin akademik başarı çıtasını daha üst seviyelere taşıyacağız.

Bu düşünceler ile, Ölçeme, Değerlendirme Merkezi personeline yapmış oldukları bu kapsamlı çalışmadan ötürü tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.