Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.

Afganistan’a Demiryolu Rayı İhracatı

Afganistan’a Demiryolu Rayı İhracatı
Mevlüt Budak( [email protected] )
1.690 okundu.
24 Mayıs 2021 - 18:04

Ülkemizin ve bölgemizin önemli sanayi kuruluşlarından olan “Fabrikalar Kuran Fabrika” olarak anılan KARDEMİR Afganistan Devlet Demiryollarının Demiryolu ihtiyacını karşılıyor. KARDEMİR yatırımlar kapsamında Afganistan’a demiryolu ihracatını başlattı.

Ülkemizin ilk ve tek demiryolu rayı üreticisi KARDEMİR, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) en büyük tedarikçisi olmasının yanı sıra demiryolu ulaşımına sahip belediyelerin de demiryolu rayı tedarikini sağlamaktadır. Yerli tedarikle birlikte yurtdışı demiryolları ağında da adından söz ettiren KARDEMİR, Afganistan’a ilk demiryolu rayı ihracatını başlattı.

72 metreye kadar demiryolu rayı üretimi için yatırımı gerçekleştirilen Ray ve Profil haddehanesi, aynı zamanda da ülkemizin tek ağır profil üreticisi konumundadır. Yatırımın gerçekleştiği 2007 yılından bu zamana kadar 1.446.787 ton ray üretimi gerçekleştiren haddehanenin bu üretimi 12.669 kilometrelik demiryolu hattına tekabül etmektedir.

Yük ve yolcu taşımacılığında dünyanın en yaygın ve en az maliyetli sistemlerinden biri olan demiryollarına, rayın yanı sıra, demiryolu tekerleği de üreten KARDEMİR, ülkemizin ilk ve tek bölgenin ise sayılı demiryolu tekerleği üretim tesisine de sahip. Raylı ulaşımlara ray, tekerlek ve bağlantı elemanları gibi kritik ürünler tedarik eden şirket, ihracat ağının her geçen gün genişlemesi ile milli ekonomiye döviz girdisi sağlamaya devam etmeyi amaçlıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.