Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.

ARAÇ ÇAYI İHALEYE ÇIKTI

ARAÇ ÇAYI İHALEYE ÇIKTI
Mevlüt Budak( [email protected] )
1.538 okundu.
25 Mayıs 2022 - 14:00

 AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Karabük sınırları içerisinden geçen araç çayının rehabilitasyon projesi kapsamında Araç Çayı ıslahının ihalesinin Devlet Su İşleri (DSİ) 23. Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından 16 Haziran 2022’de ihaleye çıkacağını bildirdi. 

“Karabük’ün refahını arttıracak yatırımların takipçisiyiz” 

Altınöz, “Karabük sınırları içerisinden geçen araç çayının rehabilitasyon projesi dere yatağının bir tarafında KARDEMİR diğer tarafında da şehir merkezimiz bulunmaktadır. Özellikle Ankara yolu üzerinde bulunan Aktaş köprüsü ile Kayabaşı köprüsü arası yaklaşık 900 metrelik bir hatta dere yatağının çok geniş olduğunu ve eğer sadece bu bölge için çift taraflı betonarme duvar ile tabanı beton kaplı imalat yapıldığı takdirde şehrimize rekreasyon amaçlı yaklaşık 23 dönüm ilave alan kazandırabilme şansına sahip olduğumuzu Karabük için Araç Çayı’nın önem arz ettiğini Tarım ve Orman Bakanlığımıza ve DSİ Genel Müdürlüğümüze iletmiştik. 

Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler sonucunda Araç Çayı 16 Haziran 2022’de ihaleye çıkacaktır. Karabük’ümüze ve milletimize hayırlı olsun. AK Parti teşkilatları olarak milletimize olan borcumuzu ancak ülkemize ve şehrimize daha çok hizmet ederek ödeyebiliriz.” ifadelerini kullandı. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.