Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.

Azerbaycan Heyeti KARDEMİR’de

Azerbaycan Heyeti KARDEMİR’de
Mevlüt Budak( [email protected] )
1.791 okundu.
16 Haziran 2021 - 11:31

Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Babanlı beraberindeki heyetle KARDEMİR’i ziyaret etti.

Üniversite-Sanayi işbirlikleri adı altında bir çok üniversite ile protokol imzalayan KARDEMİR ilk yurtdışı üniversite temasını gerçekleştirdi. KARDEMİR Genel Müdürü Necdet Utkanlar’ın ve şirket yöneticilerinin katılım gösterdiği tanışma toplantısında, Rektör Babanlı ve heyeti ile akademik ve ticari alanda yapılabilecek iş birlikleri ele alındı. Yeraltı kaynakları ve metalürji alanında köklü yapısıyla faaliyetlerini sürdüren Azerbaycan Devlet ve Petrol Üniversitesi hakkında alınan bilgilerin ardından, şirket sunumu ve tanıtımı gerçekleştirildi.

Tanışma toplantısının ardından başlayan saha gezisinde Sürekli Dökümler Müdürlüğü, Ray Profil Haddehanesi, Çubuk Kangal Haddehanesi, Demiryolu Tekerleği Üretim Tesisi gezilirken,  Kardökmak’ta da teknik gezi gerçekleştirildi. Fabrika sahasındaki izlenimlerini aktaran Rektör Babanlı, KARDEMİR’in yaptığı çalışmaların üst seviyede olduğunu ve tesisin Türk’e gurur verici nitelikte olduğunu belirtti.

KARDEMİR Genel Müdürü Necdet Utkanlar tarafından, Mustafa Babanlı’ya hediye edilen “İlk Türk Demiri” plaketinin ardından,hatıra fotoğrafı çekilerek gezi sonlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.