Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.

Baylan Bakan Dönmez’e Seslendi, Filyos Bölgenin GAP’ı dır

Baylan Bakan Dönmez’e Seslendi, Filyos Bölgenin GAP’ı dır
1.678 okundu.
30 Temmuz 2021 - 12:08

Enerji ve tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Kardemir’e özel bir ziyarette bulundu. Bakan Ziyaretini Karabüklüler ve Demir Çelik camiası dün Karabük Derin Haber’den öğrendi.

Bakan Ziyareti haberinin haber sitemizde yayınlanması sonrası Karabük TSO, Haddeciler Derneği gibi bazı çok ilgili kuruluşlar Valilik tarafından aranarak davette bulunuldu.

Akşam saatlerinde gelen Bakan Dönmez’i KARDEMİR A.Ş.’de Vali Fuat Gürel, Bakan Yardımcısı ve KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alparslan Bayraktar, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, TSO Meclis Başkanı Salih Yılmaz, Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan ve KARDEMİR Genel Müdürü Necdet Utkanlar tarafından karşılanan Bakan Dönmez, Genel Müdürlük binasında fabrika hakkında brifing aldı. Brifing sonrası Karabük Demir Tüccarları Başkanı İbrahim Öztürk ve Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan’dan demir çelik sektörü konusunda talepleri dinledi.

Toplantının ardından 3 Nisan 1937’de temelleri atılan ve ülkemizin ilk ağır sanayi hamlesinin yapıldığı KARDEMİR A.Ş.’de incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kok Fabrikası, Yüksek Fırınlar, Ray Profil Üretim Tesisi, Çubuk Kangal ve Demiryolu Tekeri Üretim Tesislerini gezdi.

BAYLAN, “FİLYOS BU BÖLGENİN GAP’I DIR”

Bakan ziyareti sırasında söz alan bölgemizin ihracatçılarından, Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan önemli noktalara değinerek hatırlatmalarda bulundu.

Baylan, “Sayın Bakanım enerji konusunda, doğalgaz konusunda son yıllarda yaptığımız çalışmaları ilgi ve merakla takip ediyoruz. Tebrik ve takdir ediyoruz. Gurur duyuyoruz. Bizler bölgenin hem istihdam kapısı hem ihracatçılarıyız. 3.500 ün üzerinde çalışanımız var. 500 milyon doların üzerinde ihracatımız var.” Diyerek mevcut konumlarını anlattı.

Başkan Baylan konuşmasında Filyos Liman ve vadi projesinin önemine değinerek; “Filyos bölgenin GAP’ıdır. Son derece önemli bir yatırımdır. Bizler bölgeden yer talebinde bulunduk. Ancak 2 senedir hala cevap verilmedi. Hala Sanayi Bakanımızın dönüşünü bekliyoruz. Birileri bizim oralara yatırım yapmamız halinde Karabük’ten gidebileceğimizi düşünüyor olabilir. Ama bu mümkün değil. Tamamen yanlış bir düşünce. Bizler yeni yatırımlarımızla bölgeye daha fazla aş ve iş kapısı, ülkemize daha fazla döviz kazandıran ihracatçı olmaya devam ederiz” şeklinde taleplerini dile getirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.